Interesanti

Sieviete sašutumā par situāciju īres tirgū: Par mazu un neērtu dzīvokli liek maksāt vairāk nekā 400 eiro mēnesī

Tas parasti atrodas lieliskā vietā un sabiedriskā transporta tuvumā. Ēkai jābūt vai nu jaunai, vai renovētai. Dzīvoklis pilnībā mēbelēts – tāds, kas neprasa ieguldījumus.” Vispieprasītākie esot divu istabu dzīvokļi 40-54 kvadrātmetrus lieli, kuros viena no istabām ir guļamistaba. Šāda veida dzīvokļi jaunajos projektos maksā 400-650 eiro mēnesī, neskaitot komunālos pakalpojumus. Rīgas mikrorajonos sērijveida mājās šāda tipa dzīvokļus var īrēt par 250-350 eiro mēnesī bez komunālo pakalpojumu izmaksām.

Kompānijas “Arco Real Estate” pārstāvis Dzintars Bērziņš norāda uz vēl vienu svarīgu aspektu – “Facebook” ietekmi uz īres tirgu. Viņš saka: “Lielākoties dzīvokļu turētājiem un īpašniekiem nav īsti izpratnes, kā cena veidojas. Viņiem tā cena ienāk prātā, un tad no tā arī veidojas… Feisbuks, man liekas, ir tipiska vieta, kur to var redzēt. Publicējot piedāvājumu, var redzēt cilvēku reakciju. Cilvēki nevar atļauties maksāt tās cenas, kādas šobrīd ir.”

Vasaras beigās lielāko īres pieprasījumu veido tieši studenti, kas ierodas galvaspilsētā līdz ar jaunā mācību gada sākumu. Tomēr šobrīd situācija ir tāda, ka latviešu studentiem pat nav iespējas tikt pie īres dzīvokļiem, jo tos momentā izķer kaimiņu zemju pārstāvji. Viens no iemesliem, kāpēc šogad tā ir īpaši liela problēma, ir tirdzniecības centra “Akropole” ienākšana Latvijā. Tirdzniecības centrā liela daļa darbinieku ir lietuvieši, kas attiecīgi tiek izmitināti īres dzīvokļos tuvējos rajonos – Ķengaragā, Pārdaugavā un centra rajonā.

Tāpat no izīrētāja viedokļa arvien populārāka paliek īstermiņa īre, piemēram, “Booking.com” un “AirBnB” projektos, kas dod iespēju izīrēt īpašumu par augstāku cenu, taču tikai uz dažām diennaktīm. Šādu piedāvājumu parasti izmanto tūristi. Līdz ar to šie dzīvokļi, ko izīrē īstermiņa īrei, netiek izīrēti ilgtermiņa īrniekiem, kā rezultātā samazinās ilgtermiņa īrei pieejamo dzīvokļu skaits.

Avots