Interesanti

Sinoptiķi jau laicīgi brīdina iedzīvotajus par gaidāmo laika prognozi Septembrī

Esošajā situācijā pavisam noteikti ir jāņem vērā tas, ka tieši pēdejo nedēļu laikapstākļi Latvijā ir bijuši salīdzinoši auksti un nepatīkami, jo temperatūra ne tuvu nelīdzinājās tam, kāda tā bija jūnijā un jūlijā. Nedrīkst aizmirst, ka tieši šī gada augsts ir bijis viens no lietainākajiem pēdējo gadu laikā, kas būtībā mums visiem liek sajusties tā, itkā rudens jau būtu iestājies krietni ātrāk, nekā tam vajadzētu būt.

Tomēr par spīti tam, ka augusts ir tik vēss un lietains, tas nav traucējis Latvijai iegūt karstākās vasaras titulu visā vēstures laikā, jo tik karsti jūnijā un jūlijā vēl nekad nebija bijis, tomēr šajā situācijā svarīgākais jautājums ir par to, kas mūs sagaida septembrī?

Kā jau paziņojuši sinoptiķi, tad par spīti iepriekš teiktajam, tad ir gaidāma tik tiešām salīdzinoši nepatīkama un nelabvēlīga prognoze, pie tam ja ņem vērā to, ka rudens iesākums būs tik tiešām lietains un auksts, kā jau tas pie mums notiek gandrīz katru gadu, tomēr šoreiz tas būs vēl aktīvāk.

Jāņem vērā arī tas, ka iepriekš tika paziņots, ka augusta pēdējā nedēļa būs krietni aukstāka, nekā tas bija pārējā augusta mēnesī. Mēnea beigās ir gaidāmas pamatīgas salnas, kuras tik tiešām nopietni norādīs uz to, ka rudens jau ir pienācis un vasara beigusies. Patreiz ņemot vēra vidējo gaisa temperatūru, tā ir noslīdējusi jau tik zemu, ka dažos reģionos var uzskatīt, ka rudens jau ir iestājies, taču ir tikai sākums, jo septembrī būs vēl nepatīkamāk.

Jau nākamajā nedēļā iestāsies rudenīgs laiks, kas par sevi liks manīt vairakas reizes. Gaisa temperatūra krasi noslīdēs uz leju un nedēļas vidūa temperatūra pazemināsies līdz pat +13 grādiem, kas vairs nemaz nebūs silti un būs japiedomā, ka laiks nomainīt vasarīgo apģērbu uz ko siltāku.

Septembra pirmā nedēļa iesāksies ar lietainu un vējainu laiku. Lietavas tieši septembra sākumā turpināsies tā, kā tas noritēja augusta beigās. Naktīs gaisa temperatūra pazemināsies aizvien vairāk un drīz vien varēsim redzēt pirmās salnas, no kurām jāuzmanās autovadītājiem, jo regulārs lietus un kritni vēsāks laiks kļūs par ikdienu, sevišķi septembra sākumā.