Interesanti

Sinoptiķi nākuši klajā ar nepatīkamu prognozi par pavasara turpinājumu! “Būs pavisam negaidīti pārsteigumi!”

Jau iepriekš tika ziņots par gaidāmo prognozi, kura nav salīdzinoši iepriecinoša, jo tuvāko nedēļu laiks būt tieši tikpat nepatīkami auksts, kā tas ir bijis pēdējās dienās. Šajā gadījumā gan jāņem vērā to, ka aprīlis jau ir sācies, tomēr gaisa temperatūra nav itin nekāda labā, jo aukstums turpināsies aputveni līdz pat 10. aprīlim un tas nozīmē, ka divarpus nedēļas nāksies padzīvot salīdzinošā auksutumā, lai gan pavasaris ir teju jau pusē.

Arī jaunākās aprīļa prognozes liecina, ka pirmajās dienās laiks būs ne tikai salīdzinoši vēss un auksts, bet arī apmācies, līdz ar to būs sagaidāmas lietavas, tā liecina prognozes. Tomēr ar to visu vēl nekas nebeidzas. Kopumā debesis biežāk sāks skaidroties Vidzemē un Kurzemē, taču Latgalē un Zemgalē dienas lielāko daļu būs apmācies, tomēr patstāvīgi nokrišņi gan nav gaidāmi. Tomēr nepatīkamās ziņas ir tieši par nākamajām pāris dienā līdz pat 10. aprīlim, kuru laikā mēs piedzīvosim vēl vairākus aukstuma brīžus un tieši šīs dienas būs salīdzinoši vēsas un mitras.

Tāpat ļoti svarīgi ņemt vērā, ka diezgan krasi pastiprināsies arī Ziemeļaustrumu vējš, kuru brāzmas varēs sasniegt pat nedaudz virs 13 metriem sekundē, līdz ar to vējš būs diezgan spēcīgs, kas jau tā auksto laiku padarīs vēl aukstāku un nepatīkamāku, nemaz neņemot vērā to, ka laiks gaidāms ar lietavām, kas mums liks sajusties pavisam nepatīkami, jo radīsies sajūta, ka atrodamies kādā rudens aukstajā laikā.

Jāņēm vērā arī tas, ka dienas gaitas laikā temperatūra nebūs īpaši augstāka par +6 grādiem, lai gan dienām var gadīties, ka temperatūra noslīdēs pat pie +1 grādu atzīmes, kas atkal liks sajust auktumiņu. Kopumā Rīgā gaidāms mākoņains laiks, bet bez salīdzinoši lieliem nokrišņiem. Tāpat sagaidāms mērens ziemeļaustrumu vējš, un maksimālā temperatūra būs vien ap +4 grādiem.

Skumīgā ziņa ir tāda, ka šāds laiks būtībā turpināsies vēl aptuveni 10 dienas un brīžiem būs pat vēl aukstāk, kopā ar pastiprinātām vēja brāzmām un lietu, tāpēc esiet uzmanīgi un noteikti sekojiet līdzi visām izmaiņām.