Interesanti

Sinoptiķi pamatīgi pārsteidz ar gaidāmo prognozi Līgo vakaram un Jāņiem!

Ikviens jau laicīgi grib sagatavotiem tam, kas tad mūs sagaidīs šajos svētkos. Lai arī iepriekš Latvijā bija novērojamas daudz lietavas, uz vasaras saulgriežiem jau izteiktas vairākas variācijas par gaidāmo laiku un tas nozīmē tikai to, ka laicīgi jāsāk gatavoties!

Tieši šobrīd Latvijā gaidāma pamatīga karstuma tveice, kas var izrādīties karstākā pēdējo divu gadu laikā, vismaz pašlaik ir paziņotas tādas prognozes, jo nedēļas beigās karstums sasniegs pat +32 grādu atzīmi, kas nozīmē tik tiešām pamatīgu karstuma tveici.

Lai arī tveice gaidāma nedēļas beigās un aiznākamās nedēļas sākumā, tā ar lielu iespējamību saglabāsies arī pašos Jāņos, tieši tā liecina jaunākās sinoptiķu prognozes. Atbilstoši patreizējām prognozēm nedēļas nogalē gaiss iekarsīs no +27 grādiem līdz +32 grādiem.

Pašlaik gan vēl esot cerība, ka tieši Līgo un Jāņu svētku nedēļā iespējams vēsāks laiks, tomēr pēc sinoptiķu prognozēm situācija norāda, ka augstākā varbūtība ir par to, ka laiks saglabāsies salīdzinoši karsts un tveicīgs.

Šīs nedēļas laiku lielākoties noteiks tieši anticiklons, tādēļ laiks būs salīdzinoši sauss, saulains un, protams, arī karsts. Lai arī laiks solās palikt karsts un tveicīgs, atmosfēras spiedienam palēnām samazinoties, Līgo svētkos automātiski palielināsies lietus, kā arī pērkona negaisa varbūtība, tomēr šoreiz tā esot salīdzinoši maza.

Pašlaik ir sagaidāms, ka tieši pirmsjāņu karstuma vilnis atnesīs ne tikai šī gada pirmos +30 grādus, bet arī pašas pirmās un karstās tropiskās naktis – siltākajās naktīs gaisa temperatūra vietām valstī pat nenoslīdēs zem +20 grādiem, kas noteikti radīs zināmu neapmierinātību daudziem cilvēkiem cenšoties aiziet gulēt, jo karstumā aizmigt ir ļoti grūti, tāpēc palīgā jāņem būs ventilatori.

Par spīti visam pārējam, ilgtermiņa prognozes, kuras maijā galvenokārt vēstīja par vēsu un salīdzinoši mitru vasaru Latvijā, pašlaik liecina tikai par to, ka visi trīs vasaras mēneši, jūnijs, jūlijs un augusts varētu būt krietni siltāki un pat “karstāki” par normu. Līdz ar to, iepriekš paziņotās prognozes par vēso un mitro vasaru, vismaz pagaidām nav piepildījušās un visticamāk tā arī nepiepildīsies.

Avots