Interesanti

Swedbank Pavisam Steidzami nācis klajā ar paziņojumu visiem klientiem par Jaunu un bīstamu krāpšanas shēmu

Joprojām banku krāpšanas shēmas un dažādi mēģinājumi ir izplatīta sfēra un izskatās, ka tas nemaz nebeigsies un bankas tur neko pat īsti nespēj izdarīt. Šajā saistībā krāpnieki aizvien pārliecinošāk izstrādās savas shēmas un cilvēki turpina zaudēt arvien vairāk naudas. Tiklīdz cilvēks ir pieļāvis kļūdu, tā viņa konts momentā paliek tukšs un vienalga vai tur bija maz vai daudz naudas, bet tas notiek katru dienu. Tas tikai apliecina to, ka jābūt īpaši uzmanīgiem, jo šīs lietas notiek pat ar tiem cilvēkiem, kuri lietas uzlūko piesardzīgi, bet vienalga iekrīt.

Tieši šie krāpnieki regulāri uzdodas par likumīgo finanšu iestādēm un izmanto zagtas cilvēku identitātes, lai varētu veidot viltotos profilus un medijus kontus. Tā esot tikai mazākā no zināmās shēmas. Viņi izmanto kontus, lai izveidotu viltota tipa loterijas uz pazīstamu un lielu zīmolu vārdiem un tādā veidā vāc informāciju par upuriem pavisam vienkāršā veidā. Tas viss izskatās, tik reāli, ka cilvēkiem nav itin nekādas aizdomas par to, kas var notikt tālāk. Jau pēc maza brīža cilvēki saprot, ka zaudējuši savu naudu bankas kontā un tas ir tikai sākums!

Tieši krāpnieki paņem iegūto cilvēku sniegto informāciju, lai varētu tālāk sazināties jau ar potenciālajiem upuriem un pievilinātu viņus aizdomīgām lietām. To viņi dara maskējoties par bankas vai citu kredītiestāžu darbiniekiem, bieži vien vēl kā policija. Pie tam, kad upuris atstāj savu numuru, krāpnieki to izmanto, lai varētu uzdotos par bankas darbinieku un sāk spēli ar upuri. Jebkurā gadījumā, ja Jums ir mazākās šaubas, metiet nost klausuli un pārzvaniet uz bankas oficiālo numuru, lai pārliecinātos vai tas viss tiešām ir pa īstam.

Bankas pārstāvji ziņo, ka tieši pēdējā laikā cietušo ir ļoti daudz un tas viss turpina iet kā gājis. Ir ļoti grūti to apstādināt, jo tas ir daudz sarežģītāk nekā varētu domāt un ne pa velti! Tikai viena nepareiza rīcība un blēži momentā piekļūst Jūsu datiem, tad uzreiz varat pateikt attā savas naudai bankas kontiņā. Taču ar to vēl viss nemaz nebeidzas!

 

Konkrētie krāpnieki var pavisam viegli iegūt informāciju par saviem upuriem, izmantojot viņu naivumu vai arī iesaistoties krāpnieciska tipa darbībās. Turklāt, lai arī cik cilvēki tiktu ziņoti, vienalga cilvēki tic uz krāpnieciskiem ieguldījumiem, kur tiek solīta milzīga peļņa bez jebkādiem liekiem jautājumiem par notiekošo.

Pilnīgi ikviens finanšu speciālists, kas darbojas ar esošajiem noteikumiem pateiks, ka milzīgi solījumi par lielu peļņu noteikti ir krāpniecība. Tur ir jāstrādā ar oficiāliem vērtspapīru tirgotājiem. Pie tam programma ar nosaukumu AnyDesk parasti tiek pievienota krāpnieku datoram, kas atļauj piekļuvi Jūsu datoram un tad tālāk cilvēks tiek pie visas informācijas, kuras vajag.