Interesanti

Swedbank Steidzami nāk klajā ar ļoti svarīgu informāciju visiem saviem klientiem, lai pēc tam nebūtu Problēmas

Latvijas banka ar nosaukumu  “Swedbank” sniedz svarīgu un noderīgu informāciju visiem saviem klientiem, jo patreizējā situācijā tas skar, teju ikvienu un ir ļoti svarīgi apzināties šo informāciju. Swedbank darbinieki uzskata, ka šai informācijai jābūt zināmai ikvienam, jo tomēr šī brīža problēmas skar ikvienu un tāpēc arī tāds lēmums! Jāņem vērā, ka visa šī lieta ir ļoti nopietna un tas skar uzņēmumus un pašus cilvēkus, tāpēc jābūt pavisam uzmanīgiem. Tas atkal ir saistīts ar pamatīgām krāpšanas shēmām, tāpēc Swedbank steidzami to grib paziņot visiem pārējiem!

Šogad vidējais uzņēmums šāda veida krāpšanas dēļ zaudēs nepilnus 100 000 eiro. Ja krāpnieki ir iesaistīti uzņēmuma sarakstē ar partneriem, viņi var izmantot šo informāciju, lai viltotu ierastos rēķinus, apkrāpjot uzņēmumu, mainot saņēmēja konta numurus un tādējādi ļoti smagi ietekmējot uzņēmumu naudas aprites līdzekļus, tai skaitā arī manipulācijas ar pašiem cilvēkiem un viņu kontiem. Tomēr ieskatīsimies tajā nedaudz sīkāk, jo kā izrādās šī krāpšanas shēma kļūst aizvien plašāka un cietušo paliek aizvien vairāk!

Attiecības un uzticēšanās starp biznesa partneriem ir izplatīta parādība biznesa pasaulē, īpaši, ja viņi strādā kopā ilgu laiku. Ja krāpnieki ir iesaistīti uzņēmuma sarakstē ar partneriem, viņi var izmantot šo informāciju, lai viltotu kārtējos rēķinus, izkrāpjot uzņēmumu, mainot saņēmēja konta numuru, kas pašlaik kļūst par ļoti nozīmīgu soli, kas var kaitēt jebkāda tipa uzņēmumiem un privātpersonām.

Ja esat saņēmis vēstuli no biznesa partnera, kas informē, ka mainās jūsu uzņēmuma norēķinu dati, vislabāk ir vēlreiz pārbaudīt šo informāciju, pirms akli uzticaties tai un varat radīt zaudējumus, kad var būt mērāmi simtos tūkstošu, tāpēc labāk pārbaudīt informāciju trīskārt. Tomēr ar to viss vēl nebeidzas.

Neplānotu uzņēmuma auditu var izmantot kā argumentu, lai mainītu maksājumu kārtību, pieprasītu rēķinu apmaksu uz citu kontu vai paziņotu partnerbankām, ka tiek veiktas izmaiņas. Swedbank lūdz būt uzmanīgiem pirms naudas pārskaitīšanas, jo pašlaik šī problēma sāk aktualizēties aizvien vairāk un lūdz uzmanītiem arī privātpersonām, jo krāpnieki ļoti cenšas tikt jebkura cilvēka kontā, pie viņa naudiņas!