Interesanti

Patiesība ir Beidzot atklāta! Lūk, cik Patiesībā Mazas algas ir Latvijā!

Pirms neilga laika Sociālajos tīklos Latvijā lielā ātrumā pārņēma kāda interesanta bilde, kurā norādīts, cik nopelna Rimi strādājošs darbinieks. Tomēr vai tiešām situācija ir tik slikta, kā noradījis kāds interneta lietotājs un pasniedzis to Sociālajiem tīkliem? Laiks aplūkot to visu smalkāk, lai izprastu visu gaitu, kas ir atspoguļots un ko ierakstīja pats šis cilvēks. Iesākumā jāpiemin, ka bildē tik tiešām ir norādīta ļoti maza naudas izmaksa priekš strādājošā, kurš strādājis 184 stundas, tomēr vai tā varētu būt?

Protams, ka viss notiekošais liek uzdot ļoti daudz jautājumu, taču vai tiešām var būt, ka patreizējos apstākļos tiek maksāta tik maza alga? Laiks papētīt to visu krietni smalkāk! Protams, ka iesākumā redzot tādus ciparus, atveras mute un gribas prasīt, vai tas ir kāds joks? Tomēr, kā izradās, tad jāaplūko visa radusies situācija no cita skatu punkta. Attēlā var skaidri redzēt, ka kopā nostrādātas 23 dienas jeb 184 darba stundas. Kopējā alga pēc nodokļiem ir 95+129.42, kas sastāda kopējo ciparu 224,42 Eiro.

Protams, ka dīvainākais ir tieši tas, ka nevienā lauciņā nav parādīta nekāda valūta vai datums, vai arī tas, kad lapiņa tikusi izsniegta.  Tas liek uzdot daudzus būtiskus jautājumus, taču pēc daudzu cilvēku domām, nav saprotams, ko cilvēks vēlējies pateikt, ieliekot šo lapiņu sociālajos tīklus. Cilvēku viedokļi kopumā ir dažādi, taču daudzi izteikušies, ka skaidrība jāskatās pie pašiem Rimi un tālāk jau attiecīgi viss būs skaidrs.

Pēc tam, kad tas izraisīja milzīgu rezonansi, Rimi pārstāvji jau ļoti laicīgi paskaidroja, ka konkrētā lapiņa bijusi jau no 2012. gada, taču kāds to ielicis un licis saprast visu situāciju savādāk. Tolaik izmaksa vēl ir bijusi latos, taču uz lapiņas nav minēta nekāda nomināla vai valūta, tāpēc arī tāda situācija. Attiecīgi tiek paskaidrots, ka naudas samaksa latos bijusi atbilstoši likumiem paredzētajā kārtībā un alga bijusi vēl krietni virs minimālās algas.

Līdz ar to, Rimi pārstāvji izteicās, ka nekur nav norādīts datums un valūta. Tas, kurš iepriekš šo lapiņu publicējis, noteikti vēlējies panākt kaut ko, kas nav īsts, tāpēc jāsaprot uzreiz pēc cipariem. Taču ir labi, ka uzņēmums uzreiz varēja paskaidrot radušos situāciju.