Interesanti

Policija Beidzot atklāti paziņojusi līdz šim brīdim dārgāko auto cenu, kas ir ticis konfiscēts dzērājšoferim

Pērn novembra beigās ieviestie grozījumi Krimināllikumā paredz jaunas izmaiņas tieši uz dzērājšoferiem. Vadītāji, kuri pēc alkohola lietošanas sēdīsies pie stūres ar vairāk nekā 1,5% promilēm – Tiks pie jauna soda – auto konfiskācijas. Lielākā daļa no viņiem par to jau ir dzirdējuši. Valsts policijas (VP) līdz šim apkopotā statistika liecina, ka šādi gadījumi notiek arvien biežāk, kas tikai parāda, cik nebaudāma ir esošā statistika, jo, neskatoties uz bargajiem sodiem, cilvēki joprojām lieto alkoholu un sēžas pie auto stūres neskatoties ne uz ko! Tā kā noteikumi ir jauni, daudzi autovadītāji par tiem nezina vai uzskata, ka tie ir muļķīgi, līdz paši saskaras ar šo situāciju.

Daudzi joprojām nesaprot, vai tiešām ir tik vienkārši atņemt mašīnu? Jā, tie, kuri netic – tie ir jaunie noteikumi, kuri tika pieņemti pērn novembra beigās. Jaunie noteikumi domāti tiem, kas vēlas riskēt un braukt dzērumā. Tieši šī iemesla dēļ, ir izdomāti krietni bargāki sodi, kā šo dzērāju māniju vienreiz sākt beigt. Šobrīd cilvēkus interesē, cik vērta līdz šim dārgākā konfiscētā automašīna, un vai tiešām cilvēkam var atņemt mašīnu pat ja tā ir Luksus un ļoti, ļoti dārga, salīdzinot ar vidējo ikdienas parastajiem auto? Laiks to noskaidrot!

Dārgākā automašīna, kas konfiscēta līdz decembra beigām, bijusi 92 500 eiro vērta kravas automašīna, informēja sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Kālere. Tā ir milzīga naudas summa, taču tā kā šoferis bija dzēris, viņam automātiski pēc jaunajiem noteikumiem mašīna tiek konfiscēta momentā tupat uz vietas. Pie tam nerunāsim par tiesībām un visu pārējo, kas paliek vēl aiz mašīnas konfiskācijas. Tik īsā posmā, bet šī ir pati dārgākā mašīna līdz šim. Tas noteikti liks daudziem apdomāties par to, ka sēžoties dzērumā pie stūres varat pazaudēt savu dārgo automašīnu.

Par lētākajiem konfiscētajiem transportlīdzekļiem informācijas nav. Tomēr pēc pēdējā veiktā sižeta sacīts, ka tās pagaidām ir vidējas klases mašīnas, tomēr dažas arī jau ir virs vidējā jeb dārgākas. Valsts policijā (VP) informēja, ka konfiscētās automašīnas tiks glabātas Valsts drošības dienesta stāvlaukumā. Turpmākās darbības (piemēram, izsole) ar konfiscēto automašīnu veic Valsts ieņēmumu dienests un cik zināms tas notiks jau ļoti drīz.

Savukārt kādam citam piederošai automašīnai pie kura sēžas dzērājs – tā netiek atņemta, bet gan tiks aprēķināta mašīnas aptuvenā vērtība un piedzīta tā summa. Tieši valsts policija nosaka pēc vidējās tirgus vērtības, un tad prokuratūrai vai tiesai ir jālemj, vai atgūt visu vai daļu no vērtības!” Tā kā, ja dzērājs domās, ka šādi var izbēgt no soda, tā nemaz nebūs, nāksies maksāt mašīnas aptuveni vai daļējo vērtību.

Statistika nevienu neiepriecinās
Vidēji pusē gadījumu transportlīdzekļi konfiscēti, savukārt citos gadījumos atgūta daļa vai visa transportlīdzekļu vērtība, informē policijas pārstāvji. Pagaidām statistika ir bēdīga, bet ja šādi turpināsies, tad lielākā daļa no ceļiem tik tiešām būs dabūta nost, kas attiecīgi ir galvenais mērķis drošākiem ceļiem!