Interesanti

“Tas ir jāuztver nopietni!” Iedzīvotājiem tiek steigšu brīdināts par gaidāmo laiku šonakt un rīt!

Jau vakar vakarā cilvēki tika brīdināti par šodien gaidāmo spēcīgo vēju ar vētras spēku, kopā ar sniegputeni, kas kārtīgi vēl var izplesties plašumā. Neskatoties uz jau pasludināto brīdinājumu, tiek ziņots, ka brīvdienās laikapstākļi būs ļoti strauji mainīgi, tā liecina jaunākās laika prognozes. Pēc piektdienas stiprajiem vējiem daudzviet gaidāmi puteņi, sestdienas naktī un no rīta vējš pierims, sestdienas rītā daudzviet uzspīdēs saule, bet pusdienlaikā, sākot no rietumiem, Latviju sasniegs jauns, spēcīgs ciklons. . Sestdienas pēcpusdienā un vakarā valsti klās sniegs, piekrastē gaidāms tikai sniegs un lietus.

Sestdienas pēcpusdienā un vakarā puteņa laikā redzamība būs ļoti slikta, un drīz uz ceļiem uzsnigs sniegs, bet puteni drīzumā nomainīs atkusnis un lietus, kas Kurzē pārējā valstī piemeklēs naktī uz sestdienu.Sākas maijs – naktī uz svētdienu. Kurzemē brīžiem stipri līs, kas veidos pamatīgi apgrūtinošu situāciju, jo ceļi būs ekstrēmi slideni.  Naktī uz svētdienu temperatūra paaugstināsies līdz 2…6 grādiem Vēja brāzmas sestdienas pēcpusdienā, vakarā un svētdienas vakarā dienvidrietumos Latvijā sasniegs 15-20 m/s (m/s), piekrastē 20-24 m/s un Liepājas pusē 25-27 m/s.

Svētdien Kurzemē un valsts centrālajā daļā vējš iegriezīsies no ziemeļrietumiem un pastiprināsies, piekrastē brāzmās ap 30 m/s. Savukārt Latvijas austrumos vēja ātrums vairs nepalielināsies. Svētdien atkal līs, ceļi atkal apledos, un pēcpusdienā un vakarā temperatūra sāks pazemināties zem nulles. Braukšana šādos laikapstākļos nav ieteicama, visiem satiksmes dalībniekiem jāievēro īpaša piesardzība un jāizvēlas drošs braukšanas ātrums. Vējš var nodarīt postījumus, vietām laužot kokus un to zarus un postot ēku jumtus.

Stiprā vēja ietekmē piekrastē un estuāros paaugstināsies ūdens līmenis un iespējami plūdi. Atkusnis un lietus naktī uz svētdienu var izraisīt ūdens līmeņa strauju paaugstināšanos lielākajā daļā Kurzemes upju, kas vietām varētu arī iziet no krastiem. Nākamās nedēļas sākumā vējš palēnināsies, brīžiem snigs, un gaisa temperatūra pārsvarā būs zem nulles.

Līdz ar to, esiet noteikti ļoti uzmanīgi, jo patreizējais laiks ir kļuvis tik tiešām nepatīkams un varētu pat teikt, ka bīstams, tāpēc sekojiet līdzi laika prognozēm un esiet informēti par esošo laiku, lai nebūtu jāsaskaras ar nepatīkamām situācijām.

Avots