Interesanti, Šokējoši

Rimi Latvia nākusi klajā ar TIEŠĀM pārsteidzošu informāciju! Cilvēki internetā gan rakstot – paši esot vainīgi!

Interesanti gan, ka tik lielam uzņēmumam nākas saskarties ar šāda veida problēmām, kuras parasti tiek ātri novērstas, tomēr šajā gadījumā viss ir pavisam savādāk. RIMI LATVIA uzņēmums pašlaik saskaras ar tiešām “liela izmēra”problēmām attiecībā uz vajadzīgo darba spēku – cilvēkiem. Izrādās, ka uzņēmumam ir aptuveni 200 – 250 nepieciešamās vakances, kuras vajag aizpildīt. Taču uzņēmums šīs vietas nav spējīgs aizpildīt, jo vienkārši neesot, kas strādā. Tā LETA aģentūrai skaidrojis “Rimi Latvia” galvenais vadītajs Valdis Turlais.

Konkrēto darba spēku piesaistīt ir grūti ne tikai kasieru vakancēs, bet arī pārējo vakanču amatos. Valdis skaidro, ka konkrētā situācija ir saistīta ar demogrāfisko stāvokli valstī. Ļoti daudzi cilvēki izvēlas braukt dzīvot un strādāt uz citām valstīm, tāpēc Latvijā vienkārši sāk trūkt darbinieku.

Rimi Latvia visi valdes priekšsēdētāji gan uzstāj, ka uzņēmumam ir vairākas un dažādas darbinieku motivēšanas programmas, taču situācija nemaz nemainās un visas nepieciešamās vakances aizpildīt esot tiešām grūti. Rimi Latvia meklē arī augsta līmeņa informācijas tehnoloģiju (IT) speciālistu, jo esošais tirgus to vienkārši pieprasa dēļ jaunu un inovatīvu rīku izstrādi.

Tika uzdots jautājums, vai problēma neesot tajā, ka ka potenciālo darbiniekus neapmierina norādīta alga. Ticis norādīts, ka tas tik tiešām esot viens no faktoriem, tomēr ne pats galvenais. Viņaprāt problēma esot tajā, ka vienkārši ir cilvēku trūkums. Vienkārši fiziski trūkstot kandidātu, kas varētu strādāt, taču tas nemaz vēl nav viss!

Tāpat viņš pauda to, ja agrāk par vienu darba vietu cīnījās pat vairāk nekā simts cilvēku, tad pašlaik par vienu darbinieku cīnās vairāki uzņēmumi un tā diemžēl ir tagadējā realitātē Latvijas tirgū. Tiesa gan, cilvēkiem internetā ir pavisam cits viedoklis un tagad šī RIMI LATVIA diskusija ir izraisījusi milzu diskusijas internetā un sabiedrībā.

Rimi Latvia uzņēmums nācis klajā ar pārsteidzošu informāciju – Cilvēki internetā gan rakstot, ka paši vien ir vainīgi! Lielākā daļa uzskata, ka problēma ir tieši mazajās algās, ko piedāvā Rimi, nevis cilvēku trūkumā. Viena lietotāja raksta : “Būtu vienkārši labāk maksājusi un nesteigtos ar jaunu veikalu vēršanu vaļā, tad būtu, kas strādā esošajos.”

Kāds vīrietis vārdā Kristaps raksta : “Lai Rimi beidzot paaugstina savas darba algas līdz normālam līmenim, tad arī viņiem darbinieku netrūkst. Bet gan tieši otrādi, stāvēs rindā, lai varētu sākt strādāt par attiecīgu algu.”

Rita raksta : “Lai kāds no augstākstāvošajiem darba devējiem pasēž tās entās stundas kasē par tām kapeikām, kuras tiek piedāvātas. Tad varbūt sāks domāt, ka vajadzētu pacelt jau tā mazās algas, kuras ir vienkārši smieklīgas.”

Zinta raksta : “Lai tak beidzot sāk maksāt par padarīto darbu, nemaz nerunājot par to, ka šai veikala ķēdei peļņa ir vienkārši iespaidīgi, tad viņiem arī vajadzētu pacelt algas, lai tās būtu pieklājīgas par smago darbu.”

Lielākā daļa interneta lietotāju ļoti kritiski atbild par Rimi izteikumiem. Cilvēki silti iesaka uzņēmumam daudz aktīvāk sākt domāt par algas palielinājumu, nevis mistiskām motivācijas programmām.

LASI VĒL : Ķirurgi kopā ar ginekologu ultrasonogrāfijā pamanīja, ko neredzētu! Kad māte dzemdēja, ārstu teiktais apstiprinājās!