Interesanti

Viņķele skaidri liek noprast, ka Brīvdienās tiešām varētu tik slēgti pilnīgi visi veikali

Šodien Veselības Ministre Ilze Viņķele šodien sociālajā mkroblogošanas tīklā Twitter paziņojusi, ka katra iepirkšanās veikalā ar ģimeni, ja konkrētā preču iegādei nav objektīvas vajadzības, pieliek kādu dienu klāt vēl stingrākiem ierobežojumiem, vairāk inficētiem un stacionētiem cilvēkiem.

Ministre uzsvēra, ka uzņēmēju pienākums ir nodrošināt epidemioloģisko ierobežojumu ievērošanu, piemēram, veikalos atļauto cilvēku skaitu. Viņķele uzsvēra: “Ja tas neizdodas, jāpieņem jauni lēmumi. Pandēmijas laikā ir jāmainās patērētāju rīcībai, jo bez šādas uzvedības mēs tikai uzspridzināsim medicīnas sistēmu.” Viņķele nopietni liek padomāt cilvēkus, pirms vispār doties uz veikalu, ja tas ir nepieciešams.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) pieņēma aģentūras LETA uzaicinājumu svētku laikā slēgt lielos būvizstrādājumu, mājsaimniecības preču un mēbeļu veikalus un pieņēma lēmumu izvairīties no ārkārtas situāciju interpretēšanas atbilstoši pieņemtajiem ierobežojumiem.

Vitenbergs noraidīja valdības lēmumu ierobežot tirdzniecības vietu darba laiku un aģentūrai LETA paskaidroja, ka valdība 6.novembra sēdē lēmusi par lielveikalu darbības ierobežojumiem un citām prasībām svētku laikā.

Tas vienmēr ir bijis intensīvu diskusiju objekts. Pamatojoties uz pavasara pieredzi, epidemiologi iesaka darbības jomu ierobežot līdz veikaliem, kuru platība pārsniedz 10 000 kvadrātmetru, ieskaitot būvizstrādājumu nodaļu un mēbeļu tirdzniecības nodaļu.

Rezultātā 6. novembrī tika nolemts, ka pat ārkārtas gadījumos ārkārtas gadījumos tirdzniecības centrā darbosies tikai pārtikas preču veikali, aptiekas, veterināro zāļu veikali, dzīvnieku barības veikali, grāmatnīcas, preses stacijas, optikas veikali, higiēnas un sadzīves tehnika.

Ministrs sacīja, ka sākumā tika sagatavots to lielveikalu saraksts, kurus varētu vadīt, un tika identificēti daži veikali pirmās nepieciešamības preču iegādei. Tomēr pie mājsaimniecības precēm parādās arī tādas produktu grupas kā mājsaimniecības ierīces, virtuves ierīces, apgaismes ierīces un mēbeles.

Ministre paskaidroja: “Ņemot vērā iespēju izskaidrot valdības noteiktos ierobežojumus, un teica, ka šī interpretācija tiks izmantota, valdība šo piektdien pieņēma vairāk ierobežojumu.”

“Redzot, kā vīruss attīstās, mēs nevaram pieļaut cilvēku drūzmēšanos šajos veikalos, tāpēc šī ir kompromisa versija, ko vakar panācām. Valsts dod veikaliem iespēju strādāt, ja tie ievēro epidemioloģiskās drošības prasības,” norādīja Vitenbergs, piebilstot, ka veikalu, kuru platība ir mazāka par 10 000 kvadrātmetru, darbība netiek ierobežota.

Tagad ir svarīgi, lai šiem veikaliem būtu jāievēro šie noteikumi, jo “pretējā gadījumā viņi neizmantos savas iespējas, un epidemiologi var arī mudināt slēgt šos veikalus”.