Interesanti

Beidzot ir paziņots, kuras tad būs pirmās ģimenes, kuras saņems 500 Eiro pabalstu

Patreizējā situācijā liela daļu cilvēku pēc iespējas ātrāk vēlas saņemt savu pabalstu, lai varētu tikt galā ar visiem maksājumiem un rūpēm par bērniem. Daudzi jau uzdevuši jautājumus par to, kad šie pabalsti īsti tiks izmaksāti un kā tas vispār notiks, lai cilvēks varētu rēķināties, kad tad šo naudu īsti gaidīt savā bankas kontā. Viss notiks ļoti sistemātiski un samērā vienkārši, tomēr daudzi to vēl nezina.

Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūra beidzot ir paziņojusi, ka tieši marta beigās sāks vienreizēju 500 Eiro pabalsta izmaksu par katru bērnu. Daudzi varbūt bija nopratuši, ka naudu var sagaidīt jau pirmajās marta dienās, tomēr tā itin nemaz nebūs. VSAA iestādes preses sekretāre Iveta Daine skaidroja to, ka ģimenes nemaz nevar zināt, kurā īsti datumā viņiem ieskaitīs šo naudas pabalstu. Tomēr ir viens kritērijs, pēc kura var rēķināties.

Naudas konkrētā izmaksa notiks attiecīgi un secīgi pēc bērna dzimšana gada, ar ko tad var rēķināties bērnu vecāki. Tāpat viņa piebilda to, ka atbalsta izmaksa nesāksies tuvāko dienu laikā, šī naudas izmaksa sāksies tikai tuvojoties marta beigām. Līdz 31. martam 500 Eiro pabalstu izmaksās vecākiem, kuri laika posmā no 1. Marta līdz 6. Aprīlim saņem bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, kā arī ģimenes valsts pabalstu vai piemaksu pie ģimenes valsts pabaltu par bērnu ar invaliditāti.

Tāpat Daine paskaidroja, ka VSAA maksās par katru bērnu atsevišķi un ja Jums ir vairāki bērni, nav jāgaida tas, ka vienā brīdī ienāks visa summa uzreiz. Ja Jums ir trīs bērni, tad arī trīs reizes kontā ienāks 500 Eiro. Un šī pabalsta izmaksa notiks secīgi pēc dzimšanas gada. Ja ģimenē ir 18, 14 un 11 gadus veci bērni, tad vispirms kontā nauda ienāks par pašu vecāko, pēc tam sekos divi atsevišķi maksājumi par nākamajiem bērniem.

VSAA pārstāve visiem vecākiem būs saprotošiem un neuztraukties, ka kontā nav ienācas viens atbalsta maksājums, bet pagaidīt nakamās dienas, jo 500 eiro pabalsts netiks ieskaitīts tajā pašā datumā, kad ģimene saņem ar bērniem saistītos pabalstu. Šī pabalsta izmaksa būs atsevišķi tieši mēneša beigās.

Ja bērniņš vēl nav piedzimis. Šajā situācijā ir jāzina kā pareizi rīkoties, jo tam ir sava nozīme. 30 dienu laikā pēc bērna kopšanas pabalsta vai ģimenes valsts pabalsta piešķiršanas atbalstu izmaksās, ja no 2021. gada 1. marta līdz 6. aprīlim personai tiks piešķirts maternitātes pabalsts un bērns piedzims līdz 6. aprīlim.

Avots