Interesanti

Izpaliek cerības uz siltu vasaru? Izskanējušas prognozes par ļoti vēsu un mitru vasaru – Skaidro Toms Bricis

Interesanti gan ir tas, ka tikai pirms pavisam neilga laika tika ziņots par tik tiešām superīgu un ļoti siltu vasaras iesākšanos, kas arī bija taisnība, jo pēdējās nedēļas dienas ir bijušas varen siltas, pareizāk sakot – pat ļoti kartas, jo kāds noteikti jau ir paspējis nosauļoties un kārtīgi “apcept” savu ādu, jo saule vietām sasniedza pat +27 grādu atzīmi, kas būtībā pavēsta par burvīgo vasaras sākumu, bet tomēr ir arī kāda nepatīkama nianse.

Tieši Maija otrajā pusē pavisam bieži būs gaidamas salīdzinoši pavēsas dienas, tieši tādu prognozi izteica Latvijas televīzijas laika ziņu redaktors Toms Bricis.

Bricis skaidri un gaiši norādīja : “Garais pavasaris ar aukstuma viļņiem ir iebiedējis daudzus no mums.” Viņš gan turpina mierināt, ka tieši šajā brīvdienās, kā arī nākamās nedēļas sākumā vēl būs salīdzinoši ļoti labi laika aptakļi, tomēr tad seko stāsta nepatīkamā daļa, kas daudziem nepatiks.

“Tālākā aina maijā neiezīmējas pārāk spīdoša,” stāsta Bricis. Tieši Maija otrajā pusē bieži būs gaidāmas salīdzinoši pavēsas dienas, bet liels aukstums ar pamatīgām salnām pagaidām prognozēs nav saskatāms un tās gan ir labas ziņas. Nepatīkamākais gan ir tas, ka gaiss lielākoties būs mitrs un gaidāmas arī salīdzinoši biežas lietavas, kas daudziem cilvēkiem tik tiesām neies pie sirds.

Beigās Bricis gan piebilst, ka kādā naktī kaut kur neliela salna gan var parādīties, tomēr par to noteikti nevajadzētu satraukties. Tomēr pagaidām uz karstuma vilni vai arī noturīgu un saulainu, kā arī sausu laika periodu pagaidām cerību esot pavisam maz un tas šajā visā ir pats skumīgākais.

ASV uzņēmums AcuuWeather gan prognozējis, ka Latvijā šogad vasara būs pavisam vēsa un mitra, vai tas ir pamats satraukumam par šī gada vasaru? Toms Bricis gan norādījis, ka ilgtermiņa laikapstakļu prognozes esot salīdzināmas ar izklaidi.

Viņš lika atminēties to brīdi, ka iepriekš ilgtermiņa prognozes iepriekš solīja, ka Latvijā būs silts pavasaris. Taču vai Latvijā mums bija silts pavasaris? Nebija, tieši tāpēc jāskatās uz tuvākajām laika prognozēm.

Avots