Interesanti

Bricis Beidzot paziņo par gaidāmo laiku šonedēļ – “Būs pamatīgas izmaiņas!”

Lai arī nedēļas pirmā diena bija vairāk nekā auksta un nepatīkama, šajā situācija jāņem vērā, ka atlikušajā nedēļā laiks svārstīsies vairākas reizes, bet izmaiņas būs pamatīgas! Tas skaidrojams ar to, ka šonedēļ gaisa temperatūra atkal strauji pacelsies virs nulle grādu atzīmes visā valsts teritorijā, kas attiecīgi nozīmē pamatīgus dubļus, vēl pamatīgāku mitrumu un pamatīgu slīdēšanu. Slideni būt ne tikai ceļi, bet arī ietves, tāpēc jābūt uzmanīgiem iedzīvotājiem un autobraucējiem. Tomēr, kas šajā saistībā ir pats būtiskākais?

Šeit jāņem vērā, ka no otrdienas līdz pat sestdienai kopējā gaisa temperatūra pēcpusdienās svārstīsies ap 0 līdz +5 grādiem. Dažās dienās temperatūra pacelsies pat līdz +7 grādiem, savukārt naktis joprojām solās būt aukstas un var sasniegt – 10 grādu atzīmi. Tās būs pamatīgas laikapstākļu svārstības, ka nav labi, it īpaši ja regulāri mainās no plusiem un mīnusiem vai otrādi. Tas tikai palielina lielo ledus risku un pamatīgas putras veidošanos. Tomēr, kā gan ar nedēļas nogali un tālāko laiku, vai tiešam tik auksts laiks vēl turpināsies ilgi?

Ja skatāmies kopumā, tad nokrišņu līdz pat piektdienai būs salīdzinoši maz, kas gan ir laba ziņa. Tieši šajās tuvākajās dienās biežāk iespīdēs saulīte, kas apkārtējo vidi padarīs krietni jaukāku un nebūs tik ļoti drēgns. Līdz ar to, visas darba dienas gaidāmas vairāk vai mazāk, bet virs plusiem, izņemot naktis. Krietni nepatīkamāka situācija sāksies tieši brīvdienās, jo tad atkal būs pamatīga laika svārstības.

Sestdien atsāksies lietavas un sagaidāms atkal kārtīgs sniegs, kas visu sāks atkal no gala un izskatās, ka ziema nemaz nevēlas beigties, lai iestātos pavasaris, jau ar krietni siltāku laiku. Ja runājam par svētdienu, tad galvenokārt sagaidāms sniegs lielākajā daļā valsts un temperatūra turpinās atkal samazināties, kas ir neraksturīgi priekš pavasara pirmajām dienām.

Esošās ilgtermiņa prognozes skaidri parāda uz to, ka jau pēc 5. marta valstī iestāsies atkal aukstāka laika līnija. Naktīs temperatūra daudzviet noslīdēs zem -10 grādiem. Dienās temperatūra joprojām turēsies zem mīnusiem un grūti spriest, kad temperatūra atkal celsies augšā, cerēsim, ka drīz!