Interesanti

Bricis nācis klajā ar pavisam nepatīkamu vēsti par to, kas mūs sagaida jau tuvākajās dienās!

Lai arī šī nedēļa Latvijā ir milzu svētki, konkrētais laiks gan mūs īpaši neiepriecina un vēl sliktāka situācija gaidāma tieši nedēļas brīvdienās, kur laikapstākļi var kļūt pat ekstrēmi, līdz ar to nopietni jāņem vērā, kas tad mūs īsti sagaidīs tālāk.  Gaisa temperatūra gan nedēļas svētku izskaņā būs siltāka nekā pagājušā nedēļa, tomēr vējš parādīs savus “zobus” nemaz nerunājot, ka sagaidāmas arī lietavas un pat iespējams sniegs.

Pati svētku diena bija salīdzinoši auksta un vējaina, tomēr tas cilvēkiem netraucēja satikties un doties skaistajos pārgajienos pa centrālajām ielām, lai svinētu šos brīnišķīgos svētkus. Neatkarības diena bija ļoti vējaina, lielākoties pūta rietumu vējš līdz 14 metriem sekundē, savukārt piekrastes zonās tas bija līdz pat 17 metriem sekundē. Šoreiz gan jāņem vērā, ka tas ir nekas, salīdzinot ar to, kas mūs sagaida piektdienas vakarā uz sestdienu.

Situācija ar laikapstākļiem pasliktināsies piektdien, lai arī kļūs nedaudz siltāks valsts centrālajā daļā gaisa temperatūra var sasniegt līdz pat 11 grādiem, kas tik tiešām ir iespaidīgi, priekš novembra beigām. Tomēr jārēķinās, ka ļoti krasi pastiprināsies ziemeļrietumu vējš, daudzviet iekšzemē brāzmas pārsniegs pat 20 metrus sekundē, bet piekrastē Vidzemē, tajā starpā arī Rīgā – brāzmas būs pat virs 20 metriem sekundē, kas jau varēs līdzināties vētras spēkam.

Tik stiprs vējš varēs atnest nelielus postījumus, galvenokārt nolauzt konkrētus koku zarus, vai pat pašus kokus. Jāņem vērā, ka lauku reģionos noteikti ir jārēķinās ar pārrāvumiem elektrolīnijās. Postījumi gan nav gaidāmi plaši, tomēr sestdienas nakts vējus nevajadzētu vērtēt, kā ļoti stipru vētru, tomēr visiem vajadzētu būt ļoti piesardzīgiem, jo vēja stiprums būs tik tiešām pamatīgs, tāpēc liksies, ka realā gaisa temperatūra ir krietni mazāka, nekā patiesībā.

Svētdien gaisa temperatūra jau pakāpeniski sāks slīdēs uz leju un vietām sāks parādīties lietusgāzes, kuras vietām jau nomainīs slapjš sniegs. Viss sāksies pirmdiens, kad valsts lielākajā daļā samazināsies lietavas, ko nomainīs slapjš sniegs. Pastiprināsies sals uz otrdienu, un sniegs varētu sākt veidot jau mazu kārtiņu, bet vai tas kļūs par patstāvīgu sniegu, grūti pateikt, visticamāk, ka vēl nē.