Interesanti

Bricis nāk klajā ar nepatīkamu vēsti un paziņo, kas šajā nedēļā Latvijā mūs patiesībā sagaida!

Kurš to būtu domājis, ka rudens iestāsies tik ļoti ātri, nemaz nerunājot par to, ka teju tepat priekšā mums jau “klauvē” ziema un esošās prognozes norāda uz kādu nepatīkamu faktu, kas parāda iespējamību par to, kas sniegs varētu uzrasties pat nedaudz ātrāk, tomēr par to vēlāk. Šobrīd pats galvenais jautājums ir par to, kāds laiks mūs sagaida šonedēļ un ar ko patiesībā mums visiem būs jārēķinās.

Pati galvenā problēma ar šo nedēļu ir tāda, ka teju katru dienu būs gaidāmas lietusgāzes, mazākas vai lielākas, bet lielākoties tas būs visā valsts teritorijā un īpaši stipras tās būs nedēļas otrajā pusē. Šobrīd jārēķinās arī ar pastiprināti zemu temperatūras krišanu, jo esošajās dienās gaisa temperatūra ir līdz 9 grādiem pa dienu, savukārt nedēļas beigās, šis cipars būs tikai vairs līdz +6 grādi, kas būs kārtīga atzīme tam, ka tuvojas ziema.

Par spīti tam, vienīgās siltās dienas šonedēļ gaidāma trešdien un ceturtdien, kur gaisa temperatūra var uzkāpt līdz +13… +14 grādiem, tomēr tās būs šīs nedēļas divas siltākās dienas, kuras būs kopā ar spēcīgām lietusgāzēm, lielākoties visā valsts teritorijā un tas nozīmē, ka bez lietussarga nekur vairs nevarēs iztikt. Tomēr laiks ķerties klāt pašai svarīgākai ziņai par to, kas mūs var sagaidīt nedēļas izskaņā un lielai daļai tas var būt pamatīgs pārsteigums.

Jāsāk ar to, ka nedēļas vidū būs ļoti spēcīgi dienvidrietumu vēji, kuri esošajā periodā ienesīs nedaudz siltākas gaisa masas, tomēr viss neparastākais brīdis sāksies tieši nedēļas beigās, kad gaiss strauji atkal kļūs vēsāks un gaidāmi krietni spēcīgāki nokrišņi, tomēr vietām šim esošajam lietum var pievienoties slapjš sniegs, kurš ja tiešām uzsnigs būs šī gada pirmais sniegs un tas parasti nenotiek tik ļoti ātri.

Tas pavisam nopietni jāņem vērā visiem autovadītājiem, jo tieši šādos slidenos laika apstākļos situācija kļūst aizvien riskantāka, jo slapjā laikā bremzēšanas ceļš krietni palielinās, pie tam naktīs gaidāmi mīnusi, kas jau pavisam drīz varēs veidot pirmos apsalušos ceļu, tāpēc esam prātīgi un braucam uzmanīgi.

Avots