Interesanti

Levits nāk klajā ar nepatīkamu paziņojumu tautai, kas tagad ietekmēs arī Tevi!

Saeimas gala lēmums par atļauju strādāt kafejnīcu terasēm, tādējādi ignorējot valdībā lemto, esot bijis parlamentārs negadījums, tā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” otrdien izteicās Latvijas valsts prezidents Egils Levits.

Viņš skaidro acīmredzamo : “Tas tā nemaz nedrīktētu parlamentārā demokrātijā būt. Valdošajai koalīcijai ir jāstrādā kopā gan ar kopā ar valdību, gan arī parlamentā un tas jau ir vairāk nekā skaidrs,” izteicās Levits.

Levits uzskata, ka no Saeimas puses tas esot bijis pavisam spontāns balsojumus, lai neteiktu vairāk. “Es teiktu, ka tas ir tāds vienreizējs gadījums,” sacīja prezidents. Tomēr viņš arī neizslēdza tādu iespēju, ka teorētiski šāda tipa situācijas varētu atkrtoties, lai gan tas būtu ļoti slikti pašiem parlamentāriešiem, gan arī visai Latvijas valstij.

“Ja kāds šādi šūpo valdību, tad es domāju, ka pilsoņi to ļoti labi atceras un viņi zina, kas tieši to dara. Līdz nākošajām Saeimas vēlēšanām ir palicis pavisam maz un pilsoņi to pavisam noteikti atcerēsies,” stāsta Levits.

Jāpiebilst arī tas, ka Levitam ir ļoti “interesants” un pat savdabīgs sakāmais par Saeimas lēmumu atļaut strādāt kafejnīcu āra terasēm. Viņš izteicās, lai arī parlaments ir pilsoņu pārstāvniecība, tam tomēr ir jāsaskaņo sava darbība ar valdību, kura ir atbildīga parlamenta konkrētajā priekšā.

“Nevar taču tā vienkārši darīt, kā ienāk prātā. Šorīt piecēlos ar labo kāju, balsoju tā, piecēlos ar kreiso kāju – balstoju tā. Tas nav profesionāls darbs! Parlamentārai demokrātijai ir visi savi principi, kā arī noteikumi, kuri ir zināmi un tie, tad arī ir jāievēro,” skaidri uzsvēra Levits un piebilda, ka viņa ieskatā koalīcija esot darbspējīga.

Levits demisiju nepieprasīs. “”Tas ir tāds jautājums, ko esam ievēlējuši Saeimā. Esam tur ievēlējuši tās partijas, kuras pašlaik tur atrodas un tieši tāda ir iespējamā koalīcija,” izteicās Levits un pauda cerību, ka tuvojoties Saeimas vēlēšanām parlaments tik tiešām varēs un spēs sastrādāties krietni labāk, nekā tas ir pašlaik un cerams, ka situācija nākotnē tādējādi spēs uzlaboties.

Avots