Interesanti

Bricis paziņo vai šogad vēl būs gaidāma pamatīga Ziema un to, kas mūs patiesībā sagaida jau tuvākajās dienās

Latvijas TV ziņu vadītājs Toms Bricis jau laicīgi izteicies par nākamajās dienās gaidāmo laiku, jo esošajā laikā jārēķinās ar vairākām lietām, tas skaidrojams ar to, ka daudzi cilvēki vēlas uzzināt par to, vai tuvākajā laikā būs vēl sniegoti laika apstākļi un vai tiešām vēl gaidāma īsta ziema. Nu tad beidzot arī Bricis paziņojis par to, kas tad mūs drīzumā sagaida un ko varam sagaidīt jau tuvakajās dienās.

Bricis jau izteicies, ka tā ģenerāli raugoties uz šo, kā arī turpmāko nedēļu, tad kopējā aina nemaz nav pārāk iepriecinoša, jo mums priekšā vēl daudz nepatīkamas dienas, tā vēsta Latvijas televīzijas laika ziņu moderators Toms Bricis. Aukstajā ziemā, iespējams, vēl nedaudz paliks stabila sala un decembra sniegs. Decembris bija  aukstākais mēnesis Latvijā kopš 2012.gada. Pašreizējās prognozes liecina, ka tas joprojām būs šīs ziemas aukstākais mēnesis. Janvāris un februāris  būs siltāks ar krietni vairāk atkušņiem.

Lai gan aukstuma viļņi joprojām ik pa laikam parādās, atlikušie ziemas mēneši kopumā būs  siltāki. Tā kā sals nebūs pastāvīgs, autovadītājiem nāksies saskarties ar sarežģītiem braukšanas apstākļiem – pēkšņu vai pat nemanāmu apledojumu. Šonedēļ laikapstākļi būs tādi paši kā pēdējās dienās. Otrdiena būs nedēļas siltākā diena, kad iestāsies atkusnis – Austrumlatvijā +1, +2 grādi, bet Kurzemes piekrastē pat +6 grādi.

Trešdien un ceturtdien gaisa temperatūra būs ap 0 grādiem, bet ceturtdienas un piektdienas naktīs laiks skaidrosies un kļūs arvien skaidrāks, taču strauji kļūs arī vēsāks – no rīta būs tuvu -10 un -15 grādiem. Savukārt brīvdienās apmācies laiks, temperatūra svārstīsies ap nulli, nedaudz līs.  Turklāt šobrīd Kurzemē un valsts centrājā reģionā izsaka brīdinājumus par augstu upju ūdens līmeni.

Bricis jau izteicās, ka šī brīža situācija nav patīkama itin nevienm — ne tiem, kas patiešām bauda ziemu, ne tiem, kas vēlas siltu ziemu, ne tiem, kas vēlas pavisam sausus un labi izbraucamus, kā arī izejamus ceļus, jo pretējā gadījumā situācija ir ļoti nepatīkama ļoti daudziem, kas var ne tikai nokrist un gūt traumas, bet arī pašiem autovadītajiem.

Avots