Interesanti

Bricis steidzīgi nāk klajā ar paziņojumu par gaidāmo laiku nedēļas nogalē : “Sagaidāms, kas īpaši nebijis!”

Lai arī šīs nedēļas laiks savas galvenās iezīmes jau ir parādījis, tas itin nemaz nenozīmē, ka turpmākais laiks varētu būt līdzīgs, par to vēsta jaunākās prognozes par gaidāmo laiku nākamnedēļ, kas iezīmēs pavisam jaunu laika periodu un sagaidāms, kas salīdzinoši īpašs un sen nebijis, tomēr par ko īsti iet runa un vai tas varētu atkārtoties aizvien biežāk un biežāk?

Tāpat jāakcentē īpaši tas, ka paliekot aukstākam laika periodam, tas tikai krasi pastiprināsies un pēc jaunākajām prognozēm tiešām aktīvu siltuma viļņu jeb nedēļas, kuras būs patīkami atvaidzinošas vairs nav gaidāmas. Vienīgais, kas raksturīgi esošajam laikam ir tas, ka kļūs aizvien aukstāk un tas ļoti labi jūtams jau šajā nedēļā un visvairāk būs jūtams tieši nedēļas nogales brīvdienās.

Tāpat Bricis jau laicīgi paziņojis par to, ka ceturtdienas naktī, kā arī priekšpusdienā daudzviet gaidāma ļoti spēcīga migla un tas ir īpaši svarīgi visiem autovadītājiem, kuri parasti vakaros steidzas mājās un līdz ar to jābūt īpaši uzmanīgiem, jo redzamība daudzviet tik tiešām kļūs ievērojami sliktāka, tieši dēļ esošās miglas, tāpēc esiet uzmanīgi, kā arī tas nav vienīgais, kas mūs sagaida.

Lielākoties naktī gaidāms lietus, tomēr debesis pa laikam skaidrosies un dienā ļaus uzspīdēt arī saulītei. Pūtīs salīdzinoši lēns mainīga virziena vējš, pēcpusdienā Kurzemē iegriezīsies dienvidu, dienvidrietumu vējš, tas pieņemsies spēkā un brāzmas piekrastē var pacelties līdz 15 metriem sekundē. Minimālā gaida temperatūra naktī būs jau ap 1… līdz 6 grādi, debesīm skaidrojoties no 0 līdz -1 grādam.

Tomēr pats svarīgākais par to, kas mūs sagaida nedēļas nogalē. Šoreiz gan jāpiebilst tam, ka nedēļas nogale būs pārsvarā lietaina un laika temperatūras ziņā neatšķirsies no esošajām aukstajām dienām. Lai arī svētdien varētu būt saulaināks laiks, tas nemaina faktu, ka vietām neatkarīgi ir jāgatavojas lietavām. Nevar izslēgt arī biežākas miglas uznākšanas, jo šajā laika periodā tās paliek īpaši bieži, līdz ar to automašīnu īpašniekiem ir noteikti jābrauc prātīgi un līdzi jāvadā arī lietussargs.

Avots