Interesanti

Jau pēc Lieldienām tirdzniecības centros Tu vairs nevarēsi darīt šīs lietas:

Liela daļa jau zina, ka patreizējā situācija itin nemaz nav tik laba, kā mēs to vēlētos. Lai arī ticis paziņots, ka pēc lieldienām ārkārtējā situācija tik tiešām tiks beigta, tas nenozīmē, ka nepaliks lielākā daļa ar ierobežojumiem, ko daudzi iepriekš nemaz pat nezināja un domāja, ka tagad beidzot varēs atsākt normāli dzīvot, nē… Tā itin nemaz vēl nebūs!

Jāņem vērā, ka ceturtdien valdībā tika pieņemts lēmums no 7. aprīļā izbeigt blēdīšanos ar distances tirdzniecībā iegādātu preču izsniegšanu tirdzniecības centros, pēc Ministru kabineta sēdes preses konferencē žurnālistiem pavēstija galvenais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Viņš pats skaidroja, ka šāda tipa lēmums esot pieņemts, jo tirdzniecības centros ar distances un citu normu ievērošanu drošai preču saņemšanai pandēijas laikā īpaši neveicas. Tāpat viņš valdībai skaidroja, ka ir zināms par gadījumiem, kad notiek atkārtota pandēmijas laikā slēgto veikala apmeklēšana klātienē, veicot zvanu tieši pie veikala ieejas durvīm, lai saņemto sev vēlamās preces.

Pašos tirdzniecības centros un to esošajos veikalis, kuri pašreiz nedrīkst strādāt, no 7. aprīļa nebūs ļauta arī distances tirdzniecībā iegādātu preču izsniegšana, tā paziņoja Ekonomikas Ministrija (EM). To paredz valdības ceturtdien pieņemtais lēmums. Tas esot skaidrojams ar to, ka pulcēšanās risks veikalos esot pārmērīgi augsts.

Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs pauda lielu neizpratni par to, ka turmpāk lielajos tirdzniecības centros un to esošajos veikalos vairs nevarēs attālināti pasūtītās preces. Līdz ar to, šiem veikaliem, kas nevarēs izsniegt preces, nāksies nestradāt jeb slēgt veikalu, vai arī jāizmanto relatīvi dārgāki varianti, kur visas preces nāksies sūtīt iedzīvotajiem uz mājām.

Tirgotāji ir lielā neizpratnē par to, kāpēc tirdzniecības centros nebūs ļauts iegādāties pat tabakas preces specializētajos veikaliņos. Tāda tipa preces nedrīkst un pat īsti nevar pārdot attālināti. “Tātad tas vispār nebūs pieejams legālā tirgū,” izteicās Danusēvičš. Konkrēto tirgotāju ieskatā vispār nav saprotams lēmums, kas atklātajos tirgos liks uz pusi samazināt tirdzniecības vietu skaitu pret patreiz esošo.

Avots