Interesanti

“Laiks izmainīsies ļoti krasi!” Jau laicīgi iedzīvotājiem paziņo, kas patiesībā gaidāms tuvākajās dienās!

Ja vēl pirms salīdzinoši neilga laika cilvēki sūdzējās par to, ka laiks ir auksts un vispār nav vasarīgs noskaņojums, tad šobrīd tas viss ļoti ātri un krasi jau ir mainījies. Tas viss sākās ar pēkšņa karstuma viļņa parādīšanos, kas joprojām turpinās, taču cilvēki uzdod jautājumus par to, cik ilgi tad šis karstuma vilnis turpināsies un vai tik nebūs tā, ka tūlīt atkal atgriezīsimies pie iepriekšējā aukstuma, kā tas bija no jūnija sākuma līdz pat vidum? Tieši šeit tiek rastas atbildes, jo kā izrādās, viss nemaz nebūs tik spīdoši kā varētu domāt!

Jau šobrīd rit pēdējā jūnija diena un meteorologi sākuši izteikt savas prognozes par gaidāmo laiku tuvāko dienu laikā! Šis ekstremālais karstuma laiks kopumā būs divas nedēļas, tomēr, kas sekos aiz viņa? Šobrīd gan pats aktuālākais jautājums ir par to, vai šāds karstums drīzumā turpināsies un vai vēl būs sagaidāmi tik intensīvi pērkona negaisi, kas daudzviet paspēja izraisīt īslaicīgus plūdus? Uz to visu beidzot ir rasta atbilde un kā izradās, situācija nebūs no tām pašām vienkāršākajām un priecīgākajām!

Paziņots, ka tuvāko dienu laikā ekstremālais karstums beidzot aizvāksies prom, tomēr pēc esošajām prognozēm jūlijs nemaz neizskatās tik cerīgs, kā varētu likties. Šajā saistībā zīmju vērotājs Bukšs jau paspējis izteikt savas iespējamās prognozes jūlija mēnesim. Viņš pastāstīja ticējumu par janvāri, tāds jūlijs. Ja janvāris bijis sauss nu auksts, tad jūlijs būs karsts un sauss. Ja puteņains un dziļš, tad vasara vēsa un slapja.

Ja šobrīd atskatāmies uz 2022. gada janvāri, tad pirmajā pusē bija atkušņi. Sniega sega bija salīdzinoši neliela. Tas skaidri norāda, ka Liepu mēnesis jūlijs varētu būt ļoti bagāts ar lietavām un attiecīgi ne tik silts. Tomēr tas, kas redzams pēc prognozēm, nokrišņu noteikti būšot krietni vairāk nekā parasti, arī stipras lietusgāzes, kas vietām atkal varēs izraisīt plūdus.

Ja šobrīd neņemam vērā, jūlija sākuma gaidāmās karstās dienas, kad temperatūra vēl sasniegs +30 grādus, tad turpmākajā jūlijā tā vairs varētu nebūt. Ja tas atkārtosies, tad tikai un vienīgi jūlija otrajā pusē, taču to vēl tik precīzi nevar zināt, jo pēc šī karstuma viļņa gaisa temperatūra būs vien mērena ap +25 grādiem un regulārām lietavām, kas visiem jau ir apnikušas