Interesanti

Paziņots par gaidāmo laiku Svētdien – “Gaidāmi nepatīkami laikapstākļi”

Pavisam noteikti negribam piedzīvot to, kas tika piedzīvotas piektdien – laikapstākļi bija tik tiešām ļoti spēcīgi, nemaz nerunājot par spēcīgajām lietavām un nogāztajiem kokiem. Tomēr vai šāds laiks gaidāms arī kādā no tuvākajām dienām? Atliek cerēt, ka nē, jo par spīti tam, nekādi labvēlīgākie laikapstākļi nav gaidāmi.

Neskatoties uz to, brīvdienās būs gaidāms mēreni silts, taču ļoti vējains laiks, brīžiem gaidāmas arī lietusgāzes, tā liecina jaunākās prognozes. Tomēr kas īsti turpmāk notiks ar gaisa temperatūru un vai vispār būs gaidāms vēl kāds karstuma vilnis vai šogad tādi vairs nebūs?

Jāņem vērā to, ka vēja ātrums abās brīvdienās būs samērā spēcīgs, jau sestdien vēja ātrums sasniedza vairāk nekā 15 metrus sekundē, savukārt svētdien dienvidrietumu vējš svētdien var būt krietni stiprāks nekā sestdien. Svarīgi atcerēties, ka piekrastes zonās vēja ātrums būs vēl lielāks, tāpēc jārēķinās ar samērā vējainu laiku arī svētdien.

Kopumā laiks gaidāms saulains, taču būs brīži, kad uznāks īslaicīgas lietusgāzes, vietām gaidāmi arī pērkona negaisa, kā arī krusa. Šāds tipa laiks tik tiešām parāda to, ka lēnām tuvosimies rudenim, lai arī cik ļoti to negribētu, īpaši labi redzams, tas bija piektdien, kas pūta stiprs vējš, lietus lija teju visā valstī un laiks bija tik tiešām krietni aukstāks, nekā parasti. Tomēr, kas būs sagaida nākamnedēļ?

Jau nākamās nedēļas sākumā kopējais gaiss kļūs par aptuveni 1 – 3 grādiem vēsāks, nekā tagad. Šajā brīdī jāatceras tas, ka jau šobrīd vidējā temperatūra ir krietni vēsāka, tomēr patīkama, savukārt nākamnedēļ laiks var palikt tik tiešām vēsāks, ko krietni labi varēs izjust arī uz savas ādas.

Labākas prognozes ir par nedēļas otro pusi. Tieši otrajā pusē solās, ka no mākoņainā, lietainā un vējainā laika lēnām ārā iznāks arī saulīte un gaisu padarīs nedaudz siltāku, kā parasti. Tāpēc saules un siltuma tīkotājiem būs atkal iespēja doties uz pludmali, jo tieši nedēļas nogalē solīsies pavisam silts un patīkams laiks, lai sauļotos un peldētos.

Avots