Interesanti

Diemžēl, bet situācija paliks arvien sliktāka! Bricis laicīgi paziņo, kas patiesībā gaidāms brīvdienās!

Jāņem vērā, ka pēdējo dienu laiks tik tiešām liek brīnīties, jo kurš gan gaidīja tik milzīgu salu un pēkšņas sniega segas? Neskatoties uz to, bet priekšā vēl ir daudz gaidāmas lietas un šajā ziņā, ne tās patīkamākās. Ziņots, ka aukstums vēl tuvākajā laikā neatkāpsies un tas nozīmē, ka cilvēkiem nāksies padzīvot kārtīgā aukstumā, lai gan pakāpeniski tuvojas pavasaris. Lai arī pēdējās naktis ir bijušas tiešām aukstas – pat līdz -22 grādiem pēc celsija, arī turpmākās naktis gaidāmas ļoti aukstas. Tomēr, kādu laiku sola mums šajās brīvdienās?

Neskatoties uz jau tā auksto laiku, šoreiz brīvdienas nebūs no tām patīkamākajām un jāņem vērā vairākas būtiskas lietas. Brīvdienām iesākoties, gaidāmi regulāri nokrišņi un pamatīga sniega krišana, liecina pašas jaunākās prognozes.  Jau iesākoties sestdienai ir sagaidāms sniegs pilnīgi visā valsts teritorijā. Pie tam nakts laikā gaidāms ļoti intensīvs un slapjš sniegs. Līdz ar to pirmā brīvdiena būs ne tikai ļoti sniegota, bet arī mitra un vietām tas viss vēl tā kārtīgi uzsals, kas nebūt nav labi autovadītājiem un tiem, kas pārvietojas kājām.

Savukārt arī svētdien laika prognoze itin nemaz nav labāka. Gaidāma ilgstoša snigšana un tas viss turpināsies vēl kādu labu laiku it īpaši Latgalē un Vidzemē, kur vidējā sniega segas biezums varēs pārsniegt pat 10 līdz 15 centimetrus, kas būs ļoti daudz. Vietām kopējais sniega biezums varēs sasniegt pat pusmetru paziņo Bricis, kas tik tiešām ir vairāk nekā vienkārši nopietni ņemot vērā esošo situāciju un visu pārējo. Tomēr vai tas šādi turpināsies ilgi?

Kā izrādās, tas nekas īpaši labāks tuvākajās dienās nepaliks. Braukšanas apstākļi būs tiešām apgrūtinoši un pat vietām sarežģīti, tāpēc autovadītājiem jābūt tiešām uzmanīgiem un pacietīgiem. Gaida temperatūra uz sestdienu līdz -3 grādiem, taču svētdien temperatūra pazemināsies līdz pat -6 grādiem, tāpēc jārēķinās ar aukstumu vēl šajās brīvdienās.

Runājot par pirmdienu, tad nekas labāks nebūs, jo sals pastiprināsies vēl kārtīgāk. Daudzviet Latgalē, kā arī Vidzemē gaisa temperatūra svārstīsies no -10 līdz -15 grādiem, taču ar otrdienu kļūs jau ievērojami siltāks, un visā valsts teritorijā temperatūra beidzot atkal pacelsies virs nulle grādu atzīmes.