Interesanti

Uzmanies ja saņem zvanu ar piedāvājumiem! Brīdina par jaunu un bīstamu krāpniecības veidu

“Tieši pēdējā laikā esam saņēmuši konkrētu informāciju ne tikai par profesionāliem telefonakrāpniekiem, kas uzdodoties par banku darbiniekiem, mēģina izkrāpt klientu internetbankas pieejas, kā arī pirvātos datus, bet arī par tādiem krāpniekiem, kuri piedāvā cilvēkiem ātru un vieglu peļņu investējos līdzekļus vispār neeksistējošās ieguldījumu sistēmās un shēmās.”

Šajā situācijā jāņem vērā tas, ka krāpnieki visbiežāk ar potenciālo upuri sazinās tieši telefoniski  vai arī mēdz to darīt rakstiski, saruna notiek krievu valodā diezgan uzmācīgā un pat agresvi izteiktā tonī, kas jau šķiet dīvaini.

Vēlams atcerēties, ka tieši apzināta bankas pieeju nodošana trešajām personām ir aizliegta un tai var būt pilnībā neatgriezeniskas sekas, tieši tā norāda Aleksejs Makarus, Luminor Finanšu noziegumu novērošanas daļas galvenais vadītājs, kurš stāsts par gadījumiem, kur cilvēki uzķeras kā uz ēsmas.

Ļoti īpaša piesardzība ir jāsaglabā, ja tiek pieprasīts noraidīt vai izpaust savu konkrēta konta numuru un norēķinu kartes datus. Piemēram kartes numuru, vai CVC kodu, kurš tiek norādīts kartes aizmugurē, kā arī internetbankas piekļuves paroles un Smard-ID kodus, ko nekad un nekādā gadījumā nevienam nedrīkst teikt un izpaust.

Ja ticis saņemts zvans, SMS, vai arī ēpasts ar šāda tipa pieprasījumu vai arī “pakalpojumua piedāvātājs” lūdz pārņemt kontroli pār Jūsu ierīci vai datoru, izmantojiet kādu no tālvadības programmām, tās jānoraida, jo tieši šādu darbību bankas pārstāvis vai arī kāds cits likumīgs ieguldījumu pakalpojumu sniedzējs nekad neveiks un nedarīs.

Šajā situācijā jāņem vērā tas, ka daudzi cilvēki uz tā uzķeras un bieži iekrīt krāpnieku nagos, kuru rezultātā zaudē savus līdzekļu un naudu, kas atroas bankas kontā Tieši tāpēc nekad un nekādā gadījumā neizpaudiet savas bankas kartes pieejas datus, kā arī citu informāciju trešajām personām, kur nu vēl tādām, kuras zvanas un izliekas par banku darbiniekiem, kuri nekad to nedarīs.

Tomēr ja krāpnieks ir izrādījies viltīgāks un ir izdomas, ka notikusi krāpšana, vai nauda jau pārskaitīta krāpniekam vai maksājuma kartes dati nopludināti citām personām, pēc iespējas ātrāk ziņojiet bankai, kura attiecīgi dos tālākus norādījumus kā rīkoties atbilstošajā situācijā.

Avots