Interesanti

“Kļūs vēl krietni karstāks un gaidāmi ļoti spēcīgi negaisi!” Cilvēkus brīdina par laiku ceturtdien!

Šajā situācijā jāņem vērā tas, ka Latvijas teritorijā jau atkal ievērojami ceļas vidējā gaisa temperatūra un šoreiz jāatceras tas, ka aiz karstā laika “slēpjas” arī pamatīgi negaisi un iespējamas pat vētras, tāpēc ļoti uzmanīgi jāņem vērā, kas tieši mūs sagaida tuvākajās dienās.

Īpašs brīdinājuma signāls nācis no sinoptiķiem, kuri jau ziņojuši, ka ceturtdien Latvijā gaiss sakarsīs aptuveni no +28 līdz pat +32 grādiem pēc celsija, kas atkal liks atcerēties to pašu brīdi, kas mūs sagaidīja vasaras saulgriežu svētku svinešānā.

Vienīgā vieta, kur ceturtdien būs gaidāma mazākā tveice, tas būs Kurzemē, kur dienā gaidāmi līdz +28 grādi pēc celsija, tā pašlaik prognozējuši sinoptiķi. Tieši naktī galvenokārt Kurzemē gaidāmas ļoti spēcīgas lietusgāzes, kopā ar plašiem negaisiem.

Tomēr jau dienas gaisā lietus gaidāms arī visā Latvijā, lielākoties tas gaidāms Latvijas centrālajā daļā – brīžiem un ar lielu varbūtību būs gaidāmi salīdzinoši un ļoti spēcīgi pērkona negaisi, kas kopā ar tiem var atnest arī krusu un spēcīgas vēja brāzmas līdz pat 20 metriem sekundē. Tāpēc rīt visiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem.

Šajā situācijā jāņem vērā arī tas, ka gaisa temperatūra krasi turpināties celties uz augšu un tāpēc visiem vajadzētu atcerēties par saules krēmiem un samērīgu ūdens daudzuma lietošanu, pretējā gadījumā var ne tikai spēcīgi apdegt, bet arī dabūt saules dūrienu, kas var novest līdz slimnīcai, īpaši tiem cilvēkiem, kuriem ir vājāka sirds.

Lielākoties dienas pirmajā pusē pūtīs lēns līdz mērens dienvidu vējš, savukārt dienā Kurzemē, kā arī Vidzemes piekrastē būs gaidāms rietumu un arī ziemeļu vējš, kas uz brīdi piekrastes zonā varēs atnest nelielu aukstuma veldz, it īpaši brīdi pirms gaidāmas spēcīgās lietusgāzes kopā ar negaisu un iespējamo krusu.

Ceturtdien spēcīgās lietusgāzes ar stiprajiem pērkona negaisiem un brāzmaino vēju var ilgt līdz pat vēlai naktij, tāpēc rīt, visiem tiem, kuri dosies ārpus mājas – paņemt līdzi lietussargu, lai nesanāk kārtīgi izmirkt. Tāpat noteikti sekojiet līdzi jaunākajām laika prognozēm, lai būtu informēti.

Avots