Interesanti, Noderīgi

Sinoptiķi beidzot to paziņojuši!! Jau nākamnedēļ gaidāms spēcīgs sals un kārtīgs sniegs!

Beidzot sinoptiķi ir paziņojuši par gaidāmo laiku nākamnedēļ. Izrādās, ka laika prognoze vairs nebūs nekāda iepriecinošā, tieši pretēji, iestāsies auksts un nepatīkams laiks, kas atnesīs arī kārtīgu sniegu. Lai arī iepriekš sinotpiķi bija prognozējuši sniegu. Tā bija tikai neliela rasa un nekas īpašs salīdzinājumā ar to, kas gaidāms būs tagad.

Jau šajā darba nedēļā Latvijā būs gaidāms salīdzinoši maz nokrišņu un gaisa vidējā temperatūra pazemināsies tikai pavisam nedaudz. Tiekot izteikts, ka varot tikt pārspēti siltuma rekordi. Tomēr nedēļas beigās laiks krasi mainīsies uz auksto pusi. Arī nākamās nedēļas sākums būšot īpaši auksts. Tā patreiz lieciena jaunākās sinoptiķu izteiktās prognozes.

Šonedēl īpaši aktīvs vēl būs anticiklona ietekme, kura visu šo nedēļu Eiropas dienvidaustrumu un centrālajā daļā būs gaidāms tiešām neparasti silts un sauss laiks priekš konkrētā oktobra mēneša beigām. Šonedēl gaisa temperatūra daudzviet Latvijā pārsniegs pat +20 un +25 grādus pēc celsija. Tomēr, kā pēkšņi no tik silta laiks paliks tiks auksts un nepatīkams?

Latvija ir tieši konkrētajā zonā starp pastāvīgo siltumu dienvidos, kā arī vēsēko gaisu ziemeļu daļā.  Jau pēc pāris dienām Latvijā iestāsies mainīgs mākoņu daudzumus. Sāks pūsts mērenais dienvidu un rietumu vējš. Atsevišķās vietās būs gaidāms spēcīgs lietus, kā arī migla. Pakāpeniski gaisa temperatūra strauji slīdēs uz leju. Un tad sāksies pats trakākais!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā