Interesanti

Jau laicīgi brīdina iedzīvotājus par gaidāmo laiku tuvākajās dienās – “Būs ļoti krasas izmaiņas!”

Ņemot vērā esošo laiku, jaunākās laika prognozes norāda uz straujām laika izmaiņām, šoreiz gan tās ir ļoti pozitīvas ziņas, jo iepriekš tika ziņots, ka Jāņi un Līgo visticamāk tiks aizvadīti ar lietusgāzēm, tomēr šoreiz viss ir krietni savādāk un tāpēc laiks aplūkot par ko tad īsti iet runa un no kā noteikti vajadzētu uzmanīties, lai nesanāktu pamatīgas problēmas sev un ar savu veselību.

Temperatūrai paaugstinoties tuvākajās dienās, paaugstināsies arī upju, ezeru un jūru ūdeņu temperatūra, taču atpūtniekiem ir jāņem vērā augsts UV starojuma līmenis, kas pārmērīgajā daudzumā var būt ļoti kaitīgs veselībai un tas nav ir jāņem vērā ļoti nopietni. Ūdens temperatūra Rīgas peldvietās ir 16 līdz 20 grādu robežās. Kā ierasts, siltākais ūdens ir Bābelīša ezerā, kur temperatūra sasniedz 20 grādus, bet Daugavā pie Rumbulas un Ķīpsalas, Vakarbuļļu, Daugavgrīvas un Vecāķu pludmalē ūdens temperatūra ir ap 17 grādiem. Tomēr laiks ķerties pie paša svarīgākā, kas tad īsti sagaidāms tuvāko dienu laikā un kā ar gaidāmo laiku?

Jūrmalā, Majoros, ūdens temperatūra ir 15 grādu, Liepājā, Ventspilī un Solkrastos tā sasniedz 17 … 18 grādus, un pārējā piekrastē lielākajā daļā ir 15 … 17 grādi Pavadīt.Latvijas lielākajās upēs un ezeros ūdens temperatūra svārstās no 16 līdz 19 grādiem, bet mazākās, straujākas upēs, īpaši tajās, kas plūst cauri mežainām platībām, var būt nedaudz vēsāks.

Tuvākajās dienās laiks Latvijā būs siltāks – Jāņos temperatūra sasniegs 22 … 26 grādus, bet Jāņos līdz 28 grādiem. Brīvdienās pēcsvētku dienās augstākā temperatūra vietām sasniegs 30 grādus, tāpēc iesils arī jūra. Ap vasaras saulgriežiem vienmēr ir augsts UV starojums. Ozona slāņa biezums virs Latvijas tuvākajās dienās nedaudz samazināsies, tāpēc UV starojums būs īpaši intensīvs. Ozona slāņa biezums samazināsies līdz 310-320 Dobsona vienībām, joprojām normas robežās, bet mazāk nekā iepriekšējās dienās.

UV starojuma intensitāte pusdienlaikā būs ap 7. līmeni, kas tiek uzskatīts par augstu intensitāti. Īpaši uzmanīgiem jābūt cilvēkiem ar jutīgu ādu, kuri šovasar bijuši saulē, jo pusdienlaika apdegumam pietiek vien ar 10 – 20 minūtēm. Svarīgi atzīmēt, ka UV starojums, ko cilvēks saņem pludmalē, ir pat par 20-30% lielāks, jo to labi atstaro ūdens un smiltis.

Tāpat esiet uzmanīgi peldoties. Bērnus nedrīkst atstāt bez uzraudzības, jāizvairās no peldēšanās nepazīstamās vietās un vienatnē. Nelietojiet alkoholu apvienot ar vannošanos. Jāņos sāksies karstais laiks, kurā jāizvairās no ilgstošas ​​tiešu saules staru iedarbības un fiziskas slodzes. Jāraugās, lai nepārkarstu bērni vai veci cilvēki, jādzer daudz ūdens un neaizmirstot par mājdzīvnieku veselību – jānodrošina ēna un bezmaksas ūdens.