Interesanti

Toms Bricis paziņojis par šonedēļ gaidāmo laiku – “Nebūs labi!”

Jāņem vērā, ka pēdējās dienas Latvijā tik tiešām bijušas ļoti slapjas un pat gana vēsas, kas pamatīgi atgādina rudenīgo laiku, tomēr vai šāds laiks turpināsies arī tuvākajās dienās un vai šajā vasarā būs gaidāms vēl kaut viens karstuma vilnis? Jaunākās prognozes ziņo Toms Bricis

Lai arī brīvdienas pagāja patstāvīgās lietusgāzēs un stiprā vējā, nedēļas pirmā puse sagaidāma salīdzinoši saulaina, tomēr arī šajās dienās neiztikt bez lokālām lietusgāzēm, kuras lielākoties gaidāmas samērā īslaicīgas. Tieši nedēļas beigās Latviju atkal plaši skars ļoti plaša lietus zona, tā liecina pašas jaunākās prognozes.

Jau no otrdienas līdz pat ceturtdienai līs mazāk un tikai vietām, tomēr jāatceras, ka arī saulainākajās dienās neiztikt bez lietus. Pārsvarā gaidāmas lietusgāzes ar pērkona negaisu, tomēr par spīti tam lielākoties šonedēļ dominēs vairāk tieši sauss laiks, taču karstuma viļņi nav gaidāmi, vismaz ne šonedēļ, kas ir labas ziņas.

Nedēļas pirmajā pusē dienas būs mēreni siltas ar maksimālo gaisa temperatūru no +19 līdz +25 grādiem, taču naktis būs krietni vēsēkas, nekā iepriekš. Tas īpaši labi būs jūtams uz otrdienu un trešdienu, kad lielākajā valsts daļā būs tikai ap +10 grādiem pēc celsija. Savukārt trešdien pēc saullēkta vietām gaidāms pat +6 līdz +7 grādi, kas kārtīgi liks manīt vēso laiku. Piekrastes zonās gaidāms krietni siltākas naktis.

Savukārt jau piektdien Latviju no dienvidiem sasniegs jauns ciklons, kas Zemgalē un Kurzemē var izraisīt tik tiešām ļoti ilgstošas lietusgāzes, debesis būs apmākušās visā valstī, tieši šī iemesla dēļ visā valstī kļūs ievērojami vēsāks – pēcpusdienā jau tikai ap +16 līdz aptuveni +20 grādiem.

Un jau brīvdienās būs gaidāms pastiprināts dienvidu kā arī dienvidaustrumu vējš, kas uz Latviju atnesīs krietni siltāku gaisu. Lai arī vietām būs gaidāms patstāvīgs lietus, kā arī negaisa iespējamība būs diezgan liela, daudz biežāk varēsim ieraudzīt spīdošu saulīti un gaisa temperatūra sestdien var sasniegt ap +21 līdz pat +26 grādiem pēc celsija. Vēl iespaidīgāk solās būs tieši svētdien, jo valsts austrumos gaisa temperatūra var pakāpties pat līdz +30 grādiem.

Avots