Interesanti

Jau laicīgi brīdina iedzīvotājus par nākamajām dienām! “Gaidāms, kas pavisam neparasts un nepatīkams!!”

Jāpiebilst, ka maija mēnesis Latvijā līdz šim bijis salīdzinoši vēss ņemot vērā pagājušo un aizpagājušo gadu, ņemot vērā situāciju, gaidāms pavisam jauns un salīdzinoši nepatīkams, jo līdz pat šī mēneša beigām sagaidāmie laikapstākļi nebūt nebūs no tiem labākajiem un attiecīgi uzreiz varēs saprast, ka liela daļa par to noteikti nebūs priecīgi. Arī konkrētajā situācijā jāsaprot, ka tas skars lielāko valsts teritoriju, taču cilvēkiem jau laicīgi ziņots, ka ar to noteikti ir jārēķinās tuvākajās dienās un tas noteikti vilksies līdz pat šī mēneša beigām, pat ja vēl ne nākamā mēneša sākumā! 

Lai gan laiks kopumā ir patiešām silts un saulains un cilvēki pamazām gatavojas karstajai sezonai, vēl ir par agru, jo tuvākajās dienās viss pilnībā mainīsies, un mums ir jārēķinās, ka mēs visi jutīsim krasās pārmaiņas, kuras ik pa brīdim jau bija iespējams novērot.  Iesākumā jau noteikti jāpaziņo par to, ka pēdējo dienu laiks tik tiešām ir patīkams un arī trešdien laiks būs salīdzinoši silts lielākajā daļā valsts centrālajā daļā, tomēr ar trešdienu iesāksies pamatīgas lietusgāzes teju vai visā valstī un tad seko arī nepatīkamā daļa, kuru neviens negrib uz vasaras sezonu!

Lai arī trešdien temperatūra varēs uzkāpt līdz pat +19 grādiem, tomēr lielākajā daļā teritorijas būs sagaidāmas patstāvīgas lietavas, kuras nebūs no tām mazākajām un vājākajām. Tomēr stāsts ar to viss nebeidzas, jo pavisam līdzīgs laiks, ja pat ne mazliet sliktāk būs sagaidāms tieši ceturtdien, kad lietusgāzes būs kļuvušas jau par ierastu parādību, pie tam šajā situācijā arī gaisa temperatūra jau būs krietni zemāka, nekā ierasts.

Runājot per nedēļas izskaņu, gaisa temperatūra turpinās kristies, dienas gaitā sasniedzot nedaudz pāri +12 grādiem, tomēr arī līdz pat nedēļas beigām sagaidāmas plašas lietavas. Vienīgais mazais izņēmums būs piektdiena, kad tikai vietām būs sagaidāms viegls lietus, turpretī sestdien un svētdien jau atkal nāksies saskarties ar nopietnām lietusgāzēm, kur noteikti vajadzēs laikus padomāt par to lietussarga nēsāšanu sev līdzi.

Attiecīgajā situācijā līdzīgs laiks turpināsies līdz pat mēneša beigām, tāpēc jāņem vērā, ka zemākajās zemes vietās var veidoties plūdi un arī konkrētajās ielās, kuras parasti applūst spēcīgajās lietavās, noteikti ar to jārēķinās un tas tiešām varēs daudziem sagādāt galvassāpes, jo kurš gan vēlas sagaidīt vasaras iesākumu ar to, ka katru dienu būs sagaidāms lielāks vai mazāks lietus daudzums!