Interesanti

Kariņš šodien paziņo : “Pēc 7. Februāra atvieglojumi nav gaidāmi!”

Šobrīd mēs nevaram runāt par ierobežojumu krasu atvieglojumu, ko uzliek Covid-19 izplatība pēc 7. februāra, un jaunā Covid-19 izplatība mūs ir padarījusi īpaši modrus. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzsvēra notiekošajā sapulcē un  preses konferencē.

Premjerministrs atzina, ka lielākā Covid-19 izplatība Latvijā ir apturēta, taču vēl ir tāls ceļš ejams, lai ievērojami samazinātu Covid-19 sastopamību.

Attiecībā uz ierobežojumiem Covid-19 izplatībai valstī līdz 7. februārim ir izsludināta ārkārtas situācija un šajā periodā ir noteikti dažādi ierobežojumi.

Kariņš atzina, ka diskusijas par situāciju turpināsies arī pēc 7. februāra, taču pāragri apspriest ierobežojumu mīkstināšanu.

Kariņš paskaidroja: “Ja mēs varam apvienoties un ļaut samazināties cilvēku skaitam, tad prognoze rāda, ka februāra beigās vai marta sākumā mēs varam apsvērt atvieglojuma samazināšanu, lai sasniegtu skaitli.” Pašreizējā epidemioloģiskā situācija neuzrāda atļaut 7. februāri.

Pēc premjerministra teiktā, Latvija ir uz pareizā ceļa cīņā pret Covid-19, taču tas vēl nav izdarīts. Karišs uzsvēra: “Tas, ko mēs tagad darām, ir pareizajā virzienā, jo saslimstība samazinās, nevis palielinās.”

Vienlaikus premjerministrs norādīja, ka pasaulē, tostarp Latvijā, ir atklāts lipīgāks un bīstamāks koronavīruss.

Ministru prezidents teica: “Mums jābūt īpaši modriem un jāievēro visi epidemioloģiskie piesardzības pasākumi. Ja cilvēki domā, ka ir pienācis laiks ceļot, es iesaku to nedarīt, it īpaši ņemot vērā jaunu vīrusa paveida risku.”

Avots