Interesanti

Toms Bricis nāk klajā ar pavisam negaidītu vēsti par to, kas mūs patiesībā sagaida nākamnedēļ

Esošajā situācijā ne brīdi nedrīkstam aizmirst par to, ka Septembris kopumā bija pavisam auksts un droši var apgalvot, ka septembris parasti mēdz būt krietni siltāks, tomēr kā ticis atklāts, tad aizvadītais septembris ir bijis otrs aukstākais šajā gadsimtā, par to arī liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteolorģijas centra precizētā informācija. Tomēr svarīgi ņemt vērā to, kas mūs sagaida jau nākamnedēļ un kā izradās, tad būs gaidāmi jauni pārsteigumi.

Kopējā mēneša vidējā temperatūra Septembrī bija 11,1 grāds, kas tikai pavisam nedaudz atpaliek no 2008. gada rekorda, kad rudens pirmā mēneša vidējā temperatūra bija nieka 10,9 grādi un tas bija pats aukstākais septembris, kāds 21. gadsimtā Latvijā vispār ir bijis. Tomēr laiks ieskatīties informācijā un prognozēs par to, kas mūs sagaida nākamnedēļ, jo viss tik skaisti kā iepriekš vairs nebūs.

Lai arī šīs nedēļas laiks tik tiešām ir bijis superīgi patīkams, kopā ar siltumu un sauli, tad jau nākamajā nedēļā mēs atkal lēnām slīdēsim prom no tā visa, jo kā nekā ir pienācis rudens un aukstums, kopā ar tumšāku laiku, kas spraugsies mūsu dzīvē aizvien vairāk un vairāk, bet strauji kritīs gaisa temperatūra, kā arī būs gaidāmas lietusgāzes, no kurām šonedēļ gan bija miers, tomēr arī tas nav viss.

Siltākā nedēļa šonedēļ būs gaidāma tieši svētdien, un patīkamais siltums vēl uzturēsies pirmdien un nedaudz arī otrdien, bet jau pēc otrdienas laiks atkal pamazām sāks slīdēt uz leju un atnesīs galvenokārt apmākušos laiku, kas daudzviet atnesīs patstāvīgas lietusgāzes. Šī iemesla dēļ saulīti redzēsim aizvien mazāk un mazāk un pagaidām vairs nav zināms, vai tik patīkamas atvasara dienas vispār vēl varēsim sagaidīt, jo sākoties ar nākamās nedēļas otru pusi, laiks jau atkal kļūs ievērojami drēgns un nepatīkams.

Tāpēc visiem jau savlaicīgi jāsāk sagatavot biezi mēteļi un jakas, lai varētu nodrošināties pret aukstumu, kas sagaidāms nākamendēļ un ,protams, nedrīkst aizmirst par lietussargu, kuri būs galvenie sargi pret lietu, ja lielākoties pārvietojaties ar kājām.

Avots