Interesanti

“Laiks izmainīsies ļoti krasi!” Jau laicīgi tiek paziņots par gaidāmo laiku turpmākajās dienās!

Ja iepriekšējo dienu laiks tik tiešām bija patīkami silts un nesagādāja nekādas problēmas sākt vilkt nost biezās jakas, lai sāktu baudīt ilgi gaidīto pavasara laiku, tad šoreiz atkal jārēķinās ar to, ka situācija krasi mainīsies jau ceturtdien un uz līdzīgas nots varētu turpināties arī turpmākās dienas līdz pat nedēļas izskaņai. Tomēr, kas šajā gadījumā mūs sagaida un vai laikapstākļi tik tiešām nebūs iepriecinoši arī tuvakajās dienās? Laiks to beidzot lūkot!

Jau pašlaik tiek ziņots tas, ka ceturtdien teju vai visā valsts teritorijā būs sagaidāms salīdzinoši pamatīgs lietus un arī vēja brāzmas pamatīgi celsies, ko arī iedzīvotāji varēs ļoti labi izjust uz savas ādas, liecina prognozes. Jau naktī kopumā debesis būs krasi mākoņainas un nakts otrajā pusē vietām sagaidāms lietus, bet dienas laikā brīžiem līs praktiski visā Latvijas teritorijā. Visvairāk nokrišņu būs tieši valsts centrālajā, kā arī austrumu daļā, kur dažviet būs sagaidāms par ļoti spēcīgs pērkona negaiss, tāpēc rītdiena būs īpaši slapja, taču ar to viss vēl nebeidzas!

Ikvienam noteikti jāņem vērā, ka krasi pastiprināsies rietumu un dienvidrietumu vējš, brāzmām sasniedzot līdz pat 19 metrus sekundē, taču vietām šis cipars varētu būt pat vēl mazliet lielāks, kas nozīmē, ka jābūt īpaši piesardzīgiem. Tas skaidrojams ar to, ka tieši šāda tipa vejš var nest nelielus postījumus, nolaužot atseviškas mazas lietas, koku zarus, vai pat pašus kokus, tāpēc šī iemesla dēļ jābūt tik tiešām uzmanīgiem. Tāpāt jārēķinās, ka atsevišķās vietās varētu tikt pārauta elektrība, taču cerēsim, ka tā nebūs.

Kopumā minimālā gaisa temperatūra naktī būs ap 8 līdz +12 grādiem, savukārt diena būs jau patīkami iesilusi un temperatūra lielākoties svārstīsies ap +14 līdz +17 grādiem, tomēr jāņem vērā, ka piekrastes zonā laiks būs nedaudz vēsāks. Lielākoties Rīgā nakts paies bez īpašiem nokrišņiem, bet dienā brīžiem sagaidāms lietus ar brāzmainu rietumu un dienvidrietumu vēju.

Jāņēm vērā, ka pavisam līdzīgs laiks turpināsies līdz pat nedēļas beigām, tāpēc ar lietavām noteikti ir jārēķinās un līdzi jānēsā lietussargs, lai varētu izvairīties no nepatīkamajiem brīžiem samirkt. Esiet uzmanīgi un laicīgi ieplānojiet aktivitāties, lai tas negadās tieši pērkona negaisa vidū!

Avots