Interesanti

Pazīstamais Dabas vērotājs pārsteidz visu Latviju ar patreizējām prognozēm par gaidāmo ziemu!

Pašlaik balstoties uz tautas skaidrajiem ticējumiem, Latvijā ļoti labi pazīstamais dabas vērotājs Vilis Bukšs ļoti skaidri paredz, ka gaidāmā ziema būs ne tikai ļoti, ļoti auksta, bet arī ļoti sniegota un balta.  Iesākumā viņš ieskicēja kopējo ainu, tomēr ņemot vērā visas prognozes, viņš skaidroja to, kas varētu notikt arī turpmāk. Tieši tāpēc laiks ķerties klāt viņa prognozēm un kā viņš līdz tādām nonāca!

Viņš skaidro, ka jau pagājušais 19. augusts Viļakas apkārtnē kopumā aizritēja bez nekādiem nokrišņiem, saules un maiga austrumu vēja zīmē. Kopumā temperatūra pēcpusdienā bija ap +30 grādiem. Saulrietā tā bija +24, šobrīd +20. Pašlaik saskaņā ar tautas reālajiem vērojumiem rudens sauss, oktobris attiecīgi prozaisks un ziemas vidū varētu būt kārtīgs anticiklons ar salu naktīs līdz pat -30 grādiem. Tā savā oficiālajā Twitter kontā ziņoja labi pazīstamais dabas vērotājs Vilis Bukšs, taču ar to viss vēl nemaz nebeidzas.

Tā, kā ar to viss nebeidzas. Viņš turpināja ar to, ka Mitrajām dienām augusta iesākumā sekojošais lielais un pamatīgais karstuma vilnis augusta vidū, kas bija pīlādžiem ļoti labvēlīgs, lai arī to konkrētajos zaros ar krāsainajiem ogu ķekariem bija arī atvērtie ziedu čemuri. Pašlaik noteikti prasīsiet, ko tas īsti nozīmē un kāds tam visam sakars ar turpmāk gaidāmo ticējumu? Laiks beidzot to aplūkot nedaudz smalkāk un būs skaidrs, ko tas vēsta par gaidāmo ziemu.

Konkrētas dabas zīmes un tālākais ticējums norāda, ja pīlādzis zied un tam klāt vēl ir ogas, tad būs ļoti sniegota ziema. Jāņem vēra, ka 2021. gada augustā bija ļoti līdzīgi, vēl citā ierakstā prognozēja dabas vērotājs, un iepriekš prognoze tik tiešām bija ļoti precīza un tas viss acīmredzami piepildījās.

Pašlaik varam tikai cerēt, ka tā nebūs ņemot vērā cik milzīgi daudz būs jāmaksā par gaidāmo apkures sezonu. Ja tomēr prognozes solās būs precīzas un piepildīsies, tad tas noteikti būs ļoti liels trieciens daudziem iedzīvotājiem, kuriem ļoti plaši nāksies atvērt savu maku, lai tikai varētu nomaksāt šos siltuma rēķinus.