Interesanti

“Laiks izmainīsies pilnībā!” Bricis jau laicīgi steidz brīdināt iedzīvotājus par tuvāko dienu gaidāmo laiku

Lai arī šīs nedēļas pirmā puse ir salīdzinoši silta, tuvākajās dienās būs gaidāmas krasas izmaiņas un šajā gadījuma ne tās labākās! Patreizējā situācija rāda, ka ļoti labs un patīkams laiks būs sagaidāms līdz pat piektdienai, kur gaisa temperatūra gan ceturtdien, gan piektdien varēs sasniegt pat +6 grādus dienas laikā. Tas attiecīgi nozīmē, ka gaidāma strauja ledus un sniega kušanas, kas rezultēsies kārtējā slapjdraņķī un pamatīgā slīdēšanā uz ceļiem un ietvēm. Laiks krasi mainīsies tieši jau pēc piektdienas.

Pēc esošās piektdienas nedēļas nogalē visā valsts teritorijā sāksies jau ļoti aukstāka, kā arī sniegotāka laika periods, tā liecina jaunākās prognozes. Brīvdienās kļūs ievērojami aukstāks un svētdienas pēcpusdienā laiks svārstīsies ap -3 līdz +1 grādam. Tomēr nedrīkst aizmirst, ka šim pa virsu vēl būs kārtējās sniega segas, spēcīga snigšana un ļoti spēcīgas vēja brāzmas. Kopumā vēja brāzmas varēs sasniegt līdz pat 22 metriem sekundē, kas tik tiešām ir ļoti spēcīgs ātrums un liksies, ka ārā ir krietni aukstāks nekā patiesībā, dēļ spēcīgajām un drēgnajām vēja brāzmām.

Ļoti rūpīgi jāņem vērā, ka visā valsts teritorijā krasi palielināsies sniega daudzuma sega. Lai arī šobrīd vēl viss sniegs nav paspējis nokust, līdz brīvdienām tas būs jau noticis un tad atkal kā ar brīvdienu iesākumu, uzradīsies pilnīgi jauna un bieza sniega sega, kas gan atkal būs samērā bieza. Līdz ar to vadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem un jāatceras par to, ka atkal veidosies ļoti slideni un apledojuši ceļi, tāpēc pārsteigties noteikti nevajadzētu ar to, ka būs silts un viss.

Jau nākamnedēļ gaisa temperatūra turpinās ievērojami kristies, kas gan neliecina neko labu. Dienu laikā valdīs sals, taču naktīs gaisa temperatūra varēs noslīdēt līdz pat -10 grādu atzīmei. Taču vietās, kur debesis skaidrosies dažviet temperatūra noslīdēs līdz pat -15 grādiem

Patreizējās prognozes norāda uz to, ka šāda tipa aukstais laiks turpināsies līdz aptuveni 12. martam, pēc tam gan iesāksies krietni labāks un pavasarīgāks laiks. Attiecīgi to, ko visi jau pašlaik nevar sagaidīt un ir noilgojušies pēc patīkama siltuma.