Interesanti

“Laiks mainīsies ļoti krasi!” Bricis Jau savlaicīgi paziņo vai vispār būs sagaidāma silta vasara?

Jau iepriekš noteikti pamanījāt, ka bija raizes par esošajām prognozēm par gaidāmo laiku, it īpaši par to, kad beidzot būs gaidāma patīkama un silta temperatūra, jo kā nesākās, tā nesākās un laiks joprojām ir bijis salīdzinoši auksts, lai gan pērnajā gadā pavasaris bija tik ļoti karsts, ka atgādināja vasaru! Tomēr, kā tad īsti ar situāciju šogad, vai situācija beidzot varētu uzlaboties un vai beidzot vasara būs sagaidāma patīkama un karsta?

Jau svētdien 5. jūnijā meteoroloģiskā vasara iesakās Rīgā un Dobelē, to provizoriski var secināt pēc esošajiem meteoroloģiskajiem datiem! Šajās pilsētās svētdien vidējā nakts temperatūra bija virs +15 grādiem un tāda saglabāsies arī visu nedēļu. Pārējā valstī meteoroloģiskais vasaras sākums varētu uzskatīts par 6. jūniju, jo tā būs pati siltākā diena pagaidām.  Tomēr esošais jautājums joprojām ir par to, kāds tad laiks būs sagaidāms šobrīd un vai jūnijā temperatūra pacelsies līdz gana augstam līmenim, lai to varētu nosaukt par siltu vasaru? Laiks tam beidzot ķerties klāt un saprast, kā tad galu galā būs!

Visu konkrēto nedēļu maksimālā temperatūra pēcpusdienās galvenokārt būs ap 18 līdz pat +24 grādiem atsevišķās vietās, taču otrdien un trešdien gaisa temperatūra varēs pacelties līdz pat +25 grādiem! Bet piekrastē tomēr gan būs vēsāks, temperatūra dažās dienās nebūs augstāka pat +16 līdz +17 grādiem, tomēr vai tas ir gana daudz, lai šo vasaras iesākumu varētu nosaukt par siltu? Šobrīd jāņem vērā, ka no otrdienas ik dienu kaut daļā Latvijas būs sagaidāms lietus, gaidāmas arī pērkona lietusgāzes, tomēr pa starpai bieži spīdēs arī saulīte.

Kopumā naktīs gaiss atdzisīs līdz aptuveni +9 līdz +14 grādiem, taču valsts centrālajā daļā temperatūra nebūs zemāka par +15 grādiem, kas ir ļoti patīkama ziņa tiem, kas vēlēsies doties vēlajās nakts pastaigās, tomēr galvenais jautājums vai šāda temperatūra uzturēsies arī nākamnedēļ? Patreiz gan precīzas atbildes uz to nav, tomēr salīdzinoši līdzīgs laiks tiešām varētu turpināties, taču nākamajā nedēļā varētu būs pāris grādu vēsāks!

Līdz ar to, droši nevaram teikt, kāda kopumā būs gaidāma šī vasara, jo esošais laiks vēl nav tik karsts. Atliek vien piebilst, ka šonedēļ visas dienas saglabāsies ļoti augsts ultravioletais starojums, dienas vidū sasniedzot 6. līdz 7. līmeni, kas ir ļoti augsts, tāpēc nēsājiet cepures un nepārkarstiet!

Avots