Interesanti

Bricis paziņo pavisam nepatīkamu vēsti par to, kas mūs sagaida nedēļas beigās!

Jāņem vērā, ka tieši otrā nedēļas puse gaidāma salīdzinoši nepatīkama un tam ir patiešām vairāki iemesli. Galvenokārt tas ir skaidrojams ar to, ka nedēļas otrā pusē Latvijā valdīs krietni mākoņaināks un “slapjāks laiks”,  līdz ar to gaidāms, ka dienas kļūs arvien vēsākas un jau tagad nākas piemeklēt atbilstošas drēbes, lai tikai nebūtu jānosalt, jo vasarīgās dienas, kā tas bija pagājušo nedēļu, visticamāk vairs nesagaidīsim.

Jau nākamajā naktī mākoņu daudzums krasi palielināsies tieši Kurzemē, citviet vēl pārsvarā skaidrs laiks, tādēļ nakts būs salīdzinoši auksta un nepatīkama. Gaidāms, ka vidējā gaisa temperatūra noslīdēs no +6 līdz pat nieka +1 grādam pēc celsija. Savukārt Vidzemē un Latgalē situācija būs vēl nepatīkamāka, jo tur var sagaidīt temperatūras kritumu no 0 līdz -2 grādiem, un tas jau sāk atgādināt īstākos ziemas laikus.

Jau ceturtdien Kurzemē, kā arī valsts centrālajā daļā devesis apmāksies un gaidāmas lietavas. Tomēr šajā brīdī Kurzemē temperatūra sasniegs 10… 15 grādus. Jāņem vērā, ka tieši nedēļas nogalē debesis bieži būs mākoņainas, vietām, galvenokārt tieši valsts dienvidos, brīžiem gaidāms lietus, kas var sākt līt, pārstāt un tā atkārtoties pat vairākas reizes dienā.

Krietni skaidrākas debesis joprojām saglabāsies Vidzemē. Temperatūra naktīs noslīdēs līdz 2… +7 grādiem pēc celsija, savukārt piekrastē un valsts dienvidos, kur gaidāmas regulāras lietavas būs no +8 līdz +11 grādiem, bet dienas temperatūra pakāpsies vairs tikai nedaudz virs +10 grādiem, Latgalē nebūs siltāks par 7…+8 grādiem.

Tāpat ir jāņem vērā, ka nedēļas otrajā pusē valdošie būs mēreni, brīžiem brāzmaini austrumu, kā arī ziemeļaustrumu vēji, ko daudz kārtīgāk varēsim izjust uz savas ādas, jo paliks ne tikai krietni vēsāks, bet arī daudz kārtīgāk varēsim izjust tieši vēja brāzmas, kas reāli jūtamo laiku padarīs vēl aukstāku uz savas ādas.

Labā ziņa, ir tāda, ka nākamnedēļ mazināsies lietavas un sagaidāms krietni sausāks laiks, tomēr tas neizslēdz iespēju, ka dažviet gaidāmi lokāli lietusmākoņi ar negaisiem. Sliktā ziņa, ka nākamnedēļ krasi kritīs gaisa temperatūra, padarot šo par tiešām aukstu rudeni.

Avots