Interesanti

“Laiks mainīsies ļoti krasi!” Tiek laicīgi brīdināts par gaidāmo laiku tuvākajās dienās!

Pēdējā nedēļa valsts teritorijā bija salīdzinoši auksta un nepatīkami sniegota, kad atkal vienu dienas daļu pamatīgi sasniegt, tad pa virsu vēl nogāž pamatīgas lietusgāzes un tas viss kārtīgi sasalst. Tieši dāda kombinācija pēdējās divās nedēļās ir bijusi Latvijā regulāri un nav itin nekāds brīnums, ka dēļ pamatīgā slapjdraņķa šāds laiks daudziem jau radījis pamatīgas galvas sāpes, jo slidenās ietves un ceļi radījuši ne vienu vien starpgadījumu šajā īsajā posmā, tomēr kas mūs sagaida tālāk?

Ja runa iet par trešdienu, tad tieši trešdien Latvijā gaidāmas pamatīgas aika izmaiņas, kuras iepriekš nebija tik krasas, tomēr šoreiz tā beidzot būs. Tieši trešdien visā valsts teritorijā ļoti plaši uzspīdēs saules un valdīs pamatīgs atkusnis, tā liecina jaunākās prognozes. Jau nakts laikā debesis pamatīgi skaidrosies un nakts pirmajā daļā vietām vēl varētu veidoties nokrišņi, ne tikai lietus, bet arī sniegs un slapjš sniegs, kas visu kopējo situāciju padarīs nedaudz nepatīkamu, tomēr laiks saprast, kas mūs sagaida ne tikai rīt, bet arī tuvakajās pāris dienās, kas būs pamatīgs pavērsiens esošajā laikā.

 

Pie tam jāņem vērā, ka rīt atnāks īpaši saulains laiks ar īpaši siltu laiku, kas veicinās sniega un ledus kušana, tādējādi daudzviet izveidojot pamatīgu slapju masu, kas var apgrūtināt braukšanu, kā arī veicināt plūdus zemākajās zemes vietās, kā arī pamatīgi celsies ūdens līmenis upēs. Dienas otrajā pusē nedaudz palielināsies mākoņu daudzums, līdz ar to daudzviet sagaidāms arī neliels lietus, savukārt Vidzemēs ar lielu iespēju sagaidāms pat slapjš sniegš.

Kopumā pūtīs salīdzinoši mērens rietumu, ziemeļrietumu, savukārt dienā – dienvidrietumu vējs. Minimalā temperatūra naktī svārstīsies ap – 2 līdz +2 grādiem. Savukārt diena gaidāma pamatīgi silta un gaisa temperatūra pacelsies pat līdz +5 grādies, kas veidos pamatīgu atkusni visā valsts teritorijā, kas veicinās plūdus.

Rīgā nakts iesākumā vēl ir iespējami salīdzinoši mazi nokrišņi, tomēr pēc tam debesis skaidrosies. Dienas pirmā puse būs salīdzinoši saulaina, savukārt pēcpusdienā mākoņu būs jau krietni vairāk nekā ierasts un uz vakarpusi gaidāms atkārtots lietus. Minimālā temperatūra naktī ap 0 līdz +1, savukārt dienā līdz +4 grādiem.

Avots