Interesanti

Meteorologi izplata oranžo trauksmi par gaidāmajiem laika apstākļiem rīt. Gaidāma īpašumu applūšana

Lai arī cik ļoti nepatīkami tas nebūtu, tomēr jau tuvākajās dienās piedzīvosim samērā nepatīkamus laika apstkākļus, lai gan tūlīt jau būs sākusies vasara, tas itin nemaz netraucē gaidāmo laiku pilnībā sabojāt. Citiem gaidāmie laika apstākļi var pilnībā radīt zaudējumus un nodarīt pamatīgus bojājumus saviem īpašumiem, tieši šī iemesla dēļ meteorlogi ir vērsušies ar svarīgu un ļoti būtisku paziņojumu.

Visa sākums ir gaidāms jau no dienvidrietumiem, kur Latviju šķērsos plata nokrišņu zona, tieši tāpēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs jau ir izplatījis oranžo brīdinājumu par gaidāmajiem un spēcīgajiem nokrišņiem, kas pamatīgi mainīs dienas gaitas.

Pats intensīvākais lietus ir gaidāms tieši trešdien 26. maijā, iesākoties no rīta un dienas pirmajā pusē. Jau ticis ziņots, ka valsts centrālajos un austrumu rajonos nokrišņu daudzums var sasniegt pat 20 – 30 milimetrus 12 stundu laikā, kas ir ļoti, ļoti liels apjoms.

Tomēr neraugoties uz to, Vidzemē brīdinājuma līmenis tiek definēts, kā oranžais, lai gan tas jau ir tuvu sarkanajam. Jāpiebilst gan tas, ka augsne jau ir pārmitra no visam iepriekšējām lietavām un tas ļoti būtiski kavē ūdens uzsūkšanos zemē. Pie tam zemākajās vietās ir iespējama īpašumu un transporta infrastruktūras aplūšana, norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Šajā gadījumā noteikti jānodrošinās tiem, kuru teritorijas un pagalmi bieži applūst, jo tas var notikt atkārtoti. Jāņem vērā gan arī tas, ka spēcīgās lietavas var izveidot plūdus pilsētās un centros, kas uzreiz apgrūtina pārvietošanos, gan mašīnām gan cilvēkiem, kuri pārvietojas ar riteņiem vai kājām.

Diemžēl arī tuvākajās dienās laiks gaidāms īpaši slapjš, jo līs teju vai katru dienu un tas liek uzdot jautājumu, kad tad īsti beidzot sāksies vasarīgais laiks, kurā varēs izbaudīt silto un patīkamo saulīti? Pašlaik informācija un jaunākie dati liecina, ka tik labs un patīkams laiks vēl tik drīz nemaz neiestāsies un tas var radīt pamatīgas bažas visiem tiem, kuri grib doties sauļoties un izbaudīt ūdens burvīgās peldes.

Avots