Interesanti

“Laiks mainīsies pilnībā!” Bricis jau laicīgi steidz brīdināt iedzīvotājus par gaidāmo laiku tuvākajās dienās

Jau laicīgi tiek paziņots, ka trešdien karstums visā valsts teritorijā turpināsies uz pilnu sparu un jārēķinās ar to, ka karstums tiešām būs ļoti pamatīgs. Tāpat ticis brīdināts, ka valsts rietumu, kā arī centrālajā daļā joprojām spēkā sarkanais jeb visbīstamākais brdīnājums, savukrt citviet būs oranžais brīdinājums, kas ir gana spēcīgs, lai ātri pārkarstu, tomēr tas nebūt vēl nav viss, kas būtu jāņem vērā šajā karstajā situācijā.

Valdošie būs lēni līdz mēreni dienvidaustrumu vēji. Nakts paies bez nokrišņiem, un dienā vietām lielāka iespēja būs Kurzemei, veidojoties lietus un negaisa mākoņiem, taču tie aptvers nelielu platību. Nakts temperatūra 17…22 grādi, maksimālā dienas temperatūra 29…33 grādi, vēsāks piekrastes rajonos – 24…28 grādi. Rīgā būs sauss laiks ar lēnu līdz mērenu dienvidaustrumu vēju. Minimālā gaisa temperatūra naktī 21…22 grādi, maksimālā dienā – ap 31 grādu, kas nozīmē, ka cilvēkiem noteikti vajadzēs piedomāt pie tā kā uzturēties karstajos saules staros, jo ļoti ātri var pārkarst, taču tas nebūt nav viss.

Jāņem vērā, ka Zemgalē un Kurzemē spēkā ir brīdinājums par paaugstinātu ugunsbīstamību mežos, tomēr paredzams, ka jau tuvākajās dienās konkrētais brīdinājums attieksies arī vēl uz citiem reģioniem, jo karstuma vilnis ļoti strauji sāks celties uz augšu, kas nozīmē papildu raizes par mežu aizdegšanos, tomēr cerēsim uz to labāko, lai lielais karstums vilnis paiet bez problēmām.

Tieši šādos laika apstākļos konkrētām iedzīvotāju gruptām ir liels un paaugstināts veselības traucējumu risks. Parasti pret karstumu jūtīgākajie ir vecāka gada gājuma cilvēki, mazi bērni, kā arī hroniski slimnieki. Ikvienam noteikti jāņem vērā to, ka jāizvairās no ilgstošas uzturēšanās tiešajos saules staros, kā arī dienas vidū. Tāpat obligāti jāuzņem krietni vairāk šķidrums, visas dienas garumā.

Jāņem vērā, ka konkrētais karstuma vilnis turpināsies līdz sestdienai un tad pakāpeniski sāks krist uz leju un jau svētdien sāks kļūt krietni vēsāks, kas parāda to, ka šis karstuma vilnis varētu būt pēdējais šajā vasarā, tāpēc tie, kuri grib paspēt nosauļoties, to noteikti var paspēt vēl izdarīt.