Interesanti

“Laiks Mainīsies Pilnībā!” Bricis jau ļoti steidzīgi brīdina iedzīotājus par gaidāmo laiku tuvākajās dienās

Ja skatāmies uz pēdējo dienu laikapstākļiem, tad situācija itin nemaz nav tik slikti kā varētu gaidīt. Tomēr neskatoties uz esošo laiku, tieši nedēļas otrā puse būs krietni aukstāka un pēc sajūtām krietni nepatīkamāka. Tieši ceturtdien nakts būs pati aukstākā šajā nedēļā, jo gaisa temperatūra naktī noslīdēs ap 0 grādiem. Savukārt Vidzemē nu Latgalē sals nakti būs pat līdz -3 grādiem. Tas attiecīgi nozīmē, ka būs ne tikai ļoti auksti vakari un rīti, bet arī liels risks par ceļu apledošanu, kas nemaz nav patīkami autovadītājiem.

Tāpat ceturtdien vietām būs gaidāmas īslaicīgas lietusgāzes, savukārt atsevišķās vietās būs pat nedaudz saulains, temperatūrai sasniedzot ap +6 līdz +11 grādus. Tas, protams, nav nekas īpaši silts, tomēr ņemot vērā, ka esam nonākuši rudenī, pagaidām tas vēl tik tiešām skaitās silti. Runājot par ceturtdienas rītu, lielākajā daļā valsts teritorijas būs gaidāms neliels sals, liecina jaunākās prognozes. Kurzemē mākoņu būs krietni vairāk nekā ierasts un attiecīgi gaidāms arī lietus. Rīta pusē lietavas var sasniegt arī Vidzemi. Tomēr kā ar gaidāmo laiku turpmāk?

Jāņem vērā, ka maksimālā gaisa temperatūra būs vien no +6 līdz +11 grādiem, tāpēc jāģērbjas būs jau krietni, krietni siltāk. Tieši Rīgā, rīta pusē un vēl priekšpusdienā būs sagaidāmas īslaicīgas lietavas. Kopumā pūtīs lēns ziemeļrietumu, rietumu vējš un minimālā temperatūra naktī būs ap +5 līdz +6 grādi, bet dienā nebūs siltāks par +10 grādiem. Bet kā tad ar laiku brīvdienās, vai būs tikpat auksts?

Ja skatāmies uz piektdienu un sestdienu tad abas dienas kopumā paies bez zināmiem nokrišņiem, bieži būs saulains, temperatūra gan naktīs var noslīdēt līdz 0. Kopumā dienās nebūs siltāks par +10 grādiem. Savukārt svētdiena būs krietni mākoņaināka, daudzviet būs gaidāmas spēcīgas lietusgāzes, taču ievērojami paliks arī siltāks. Temperatūra svētdien var pakāpties līdz pat +13 grādiem.

Nākamajā nedēļā valdošie vēji būs rietumu un dienvidu, kas pie mums atkal uz kādi brīdi ienesīs jau krietni siltāku gaisa masu. Temperatūra naktīs lielākoties nebūs zemāka vairs pat +5 līdz +10 grādiem. Savukārt dienās temperatūra svārstīsies ap +9 līdz +15 grādiem, taču daudz biežāk gaidāms lietus, kā jau īstā un kārtīgā rudenī.