Interesanti

“Laiks mainīsies Pilnībā!” Bricis laicīgi steidz brīdināt iedzīvotajus par gaidāmo laiku tuvākajās dienās!

Ja iepriekš vēl bija dienas, kurās laiks mūs lutināja ar saulīti un patīkamu gaisa temperatūru dienas laikā, tad šoreiz situācija kļūs salīdzinoši nepatīkamāka. Tas skaidrojams ar to, ka patreizējais Septembris pēc sajūtām un laikapstākļiem liekas kā reāls oktobris un tas vēl nemaz nav tas trakākais, jo priekšā ir vēl daudz pārsteiguma momentu. Diemžēl, ņemot vērā patreizējos laikapstākļus, jārēķinās ar to, ka nedēļas otrajā pusē laiks visā valstī kļūs aizvien vēsāks un ne tikai tas! Tā liecina jaunākās prognozes.

Līdz trešdienai gaidāms īslaicīgs lietus, naktī un no rīta veidosies migla. Pārsvarā pūš lēns ziemeļu un ziemeļrietumu vējš. Nakts gaisa temperatūra piekrastē svārstās no 4…9 līdz 12 grādiem, bet dienā temperatūra paaugstināsies līdz 11…16 grādiem. Nedēļas otrajā pusē līs maz, dienas saulainas, bet naktis vēsas – zemākās temperatūras pārsvarā 1…6 grādi, maksimums 7…9 grādi piekrastē, vietām sals. zāle, bet Dienā gaiss iesils līdz 10…15 grādiem. Tomēr jārēķinās, ka dienām gaiss atdzisīs vēl vairāk un tieši aukstākajās naktīs gaisa temperatūra vietām varēs pietuvoties pie 0 grādus atzīmes, kas būs tik tiešām auksti.

Nedēļas otrajā pusē vējš mīkstinās un mainīs virzienu, un naktīs bezvējš, tāpēc biežāk veidosies blīva migla, kas gan nebūt patīkami priekš autovadītājiem, jo situācija būs tāda, kāda tā būs un tai nāksies pielāgoties.  Astronomiskais rudens sākas piektdien, 23. septembrī, bet pirmā diena, kas ir īsāka par nakti, sākas nākamajā pirmdien, 26. septembrī.

Arī otrdien visā Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus, vietām gaidāmas stiprākas lietusgāzes un krusa, bet Kurzemē arī pērkona negaiss.
Valdošie iegriezīsies ziemeļu un rietumu puses vēji, kas pārsvarā būs lēni, stipro lietusgāžu laikā pāries brāzmās. Naktī un no rīta vietām var veidoties migla. Reizēm uzspīdēs  saule.

Nakts zemākās temperatūras robežās no 4…9 grādiem līdz 10…12 grādiem piekrastē. Dienā gaiss iesils līdz 12…16 grādiem. Rīgā brīžiem lietains un brīžiem saulains. Pūtīs lēns rietumu un ziemeļu vējš. Zemākā gaisa temperatūra naktī ap 9 grādiem, bet augstākā dienā 14 grādi. Tieši šī iemesla dēļ noteikti līdzi vajadzēs turēt arī lietussargu, lai nesanāk izlīt!