Interesanti

Latvijā jau stājušies spēkā jauni un Bargi noteikumi autovadītājiem! Ievēro tos, vai šķiries no milzu naudas!

Jau pirms konkrēta laika spēkā stājušies pilnīgi jauni noteikumi, kas paredz krietni sīkākas detaļas par automašīnu stāvokli un vēl daudzas citas lietas. Šajā saistībā liela daļa tam neseko līdzi un nezina, līdz kārtējo reizi neiet tehnisko skati un tad sastopas ar jauniem pārsteigumiem. Pēc brīža sapratīsiet par ko iet runa un kāpēc konkrētie noteikumi un sodi tiek piemēroti arvien stingrāki un lielākos apjomos. Laiks ķerties tam klāt un saprast, ar ko tas viss pašlaik ir saistīts. 

Jaunie noteikumi, kuri ir stājušies spēkā, paredz arī ļoti detalizētus tehniskās apskates noteikumus. Pie tam šajā gadījumā tas nozīmē, ka jaunie noteikumi ir speciāli izstrādāti ar konkrēto mērķi, lai paredzētu daudz stingrākus noteikumu ejot cauri tehnisko apskati savai automašīnai. Tas nozīmē – nodrošināt krietni mazāk risku uz ceļa sev, kā arī visiem apkārtējiem. Par Jaunajiem noteikumiem jau iepriekš informēja arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas galvenie pārstāvji. Tieši viņi norādīja, ka jaunie regulējumi attieksies gan uz pašas mašīnas precīzu stāvokļa novērtēšanu, kā arī uz mašīnas papildaprīkojumu, kas ir pilnīgi jauns un nebijis pasākums!

Tas viss aizsācies ar Eiropas jaunajiem ceļu noteikumiem, attiecīgi Savienības direktīvas iekšējos noteikumos, kur attiecīgi norādīts tas, ka daudz pastiprinātāk būs jāskatās mašīnas tehniskais stāvoklis. Tas domāts, ka attiecīgi būs jāskatās daudz smalkāk, nekā tas bija līdz šim. Viena no galvenajām lietām, kurām tiks pievērsta ļoti pastiprināta uzmanība ir mašīnas gaismas. Ja iepriekš vēl kaut kā varēja izlocīties, tad tagad vairs galīgi nē.

Lielākā uzmanība tiks pievērsta tieši bremzēšanas sistēmām, kas ir pašlaik viens no svarīgākajiem aspektiem, kas tiks monitorizēts un skatīts tehniskajā apskatē. Tas ir viens no šī brīža svarīgākajiem noteikumiem attiecībā uz mašīnu un tā stāvokli.  Tāpat jaunajos noteikumos ir svarīgs punkts, kurā būs izmaiņas saistībā ar automašīnas galvenajiem trūkumiem un tiks ieviesta bojājuma numerācija visā Eiropas līmenī. Tāpēc gaidāma kopēja sistēma, kur tu varēsi visu zināt precīzi un smalki.

Ja šobrīd runājam pavisam vienkārši – Ja Tu mašīnu būsi iegādājies jebkurā citā Eiropas valstī, tad drīz ļoti vienkārši varēsi pārliecināties par iepriekšējo nobraukumu, visiem bojājumiem, papildaprīkojumu un visus smalkākos sīkumus. Tas būs ļoti vienkārši. Pie tam pateicoties jaunajām reformām, drīzumā iegādāties mašīnu būs arī daudz vienkāršāk, tomēr nedrīkst aizmirst arīpar to, ka sodi ir cēlušies, visiem, kuri neievēro tos.

Padod tālāk ziņu saviem draugiem, lai Tie uzzina par jaunumiem, kas jau pašlaik skar ikvienu!