Interesanti

Meteorologi laicīgi steidz Brīdināt iedzīvotājus par gaidāmo laiku nākamnedēļ! Būs pamatīga sniega puteņošana

Jau iepriekš tika vēstīts, ka nedēļas izskaņā jeb šajā brīvdienās būs tik tiešām salīdzinoši silts laiks, tomēr ar pamatīgām vēja brāzmām. Situācija gan krasi mainīsies nākamnedēļ, kad gaisa temperatūra nokritīs vairāk par nekā 10 grādiem. Latvijas teritorijā ieplūdīs aukstas gaisa masas un termometra stabiņš jau noslīdēs pat zem 0 grādu atzīmes, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Jau svētdien lielākajā daļā valsts debesis skaidrosies un būs ļoti patīkams laiks, kuru vēl jāpaspēj izbaudīt pirms pamatīgā aukstuma un sniega.

Jau naktī uz pirmdienu mākoņu daudzums ļoti strauji palielināsies, tieši šī iemesla dēļ, nedēļas pirmajā pusē būs gaidāms lielākoties ļoti mākoņains laiks. Pie tam pirmdien un otrdiena valsts austrumos būs ne tikai lietus, bet arī sagaidāms jau kārtīgs slapjš sniegs. Tomēr tas viss būs tikai kā iesākums, jo tam būs turpinājums. Kā jau ierasts, lielākoties esam pieraduši pie tā, ka sākumā ir tikai slapjš sniegs un tad pēkšņi pēc dienas jau viss ir sasnidzis pilns. Šajā situācijā ļoti rūpīgi jāskatās vai nebūs gaidāms tas pats, jo laikapstākļi nākamnedēļ solās būt īpaši mainīgi.

Jau no trešdienas laiks krasi mainīsies, jo gaisa temperatūra dienā būs tikai vairs ap +3 grādiem, kas nozīmē pamatīgu aukstumu. Šoreiz gan nerunāsim par naktīm, kur gaisa temperatūra jau pamatīgi noslīdēs zem 0 grādu atzīmes. Šis ir īstais brīdis, kad vajadzētu paspēt nomainīt vasaras uz ziemas riepām, lai beigās nav problēmu uz ceļa. Tomēr pats svarīgākais jautājums ir par to, kā tad būs ar to sniegu un puteņošanu, vai tiešām nākamnedēļ varam sagaidīt ko vairāk?

Tieši šis jautājums ir tas, ko cilvēki laicīgi vēlas uzzināt. Pakāpeniski pūšot lēnam vējam, valstī ieplūdīs vēl aukstākas gaisa masas, līdz ar to gaiss ceturtdien un piektdien dienas laikā var būt pat ap 0 grādiem, bet naktī noslīdēt līdz -5. Līdz ar to pastāv iespēja, ka iestāsies meteoroloģiskā ziema. Un tagad laiks ķerties par mūsu sniegu.

Pie šādas notikumu attīstības, kā tas tiek prognozēts, meteorologi jau izteikušies, ka ap 18. novembri un Valsts svētku brīvdienās varētu sagaidīt pat kārtīgu puteņošanu un Latviju pie šādas notikumu attīstības, kā pašlaik tiek prognozēts pārklās kārtīga sniega sega.