Interesanti

Nekad un Nekādā Gadījumā neēdiet šo populāro zivi! Tā sen ir Aizliegta Amerikā, bet Eiropā ir katrā Veikalā!

Neskatoties uz tās nevainojamo garšu un pieklājīgo izskatu, ir pienācis laiks uzzināt patiesību par šo daudzviet aizliegto zivi. Lai cik labi tas garšo, tas ir ārkārtīgi bīstams jūsu veselībai, un izrādās, ka daudzi cilvēki to nezina. Ja kāds to uzzinātu, viņš uzskatītu, ka tie ir meli, jo pretējā gadījumā viņi to nepārdotu, vai ne? Taču mūsdienās viss ir tik stipri apsmidzināts ar ķimikālijām un vielām, ka bieži vien nevar pateikt, kas ir īsts un kas nē. Tātad, stāsts šeit ir tieši tāds pats! Ir pienācis laiks paskatīties uz realitāti aiz šī visa.

Pat tagad nav skaidrs, kāpēc šīm zivīm nav noteikts globāls aizliegums, taču tagad mēs uzzināsim, kāpēc un tā nepatīkamās sekas. Mēs runājam par to, ko lielākā daļa cilvēku zina kā saldētu pangasiju! Pangasius tiek pārdots visā Eiropā un ir salīdzinoši lēts, tāpēc tas ir ļoti populārs gan kafejnīcās, gan restorānos, gan pašos veikalos. Tomēr ir pienācis laiks runāt par iemesliem, kas slēpjas aiz tā, kas ir nepatīkamā stāsta daļa, par kuru daudzi cilvēki pat neaizdomājas!

Šīs tik iemīļotās zivs galvenā “māja” ir Vjetnama! Tas ir ļoti zemas kvalitātes un ļoti kaitīgs veselībai. Pasaulē galvenās pangasiju vairošanās vietas atrodas Vjetnamas Mekongas upes baseinā, kas ir viena no pasaules netīrākajām upēm. Šīs zivis dzīvo stāvošā ūdenī un baktērijas, indes un pat toksīni burtiski spieto un iefiltrējas šo zivju gaļā, bet vai kāds par to runā?

Pangasijas mīkstumā ir atrasti smagie metāli, izomēri, hlorāti, heksahlorbenzols un virkne citu kaitīgu ķīmisku vielu. Nav brīnums, ka ASV ir aizliegušas sams importu, jo pastāv aizdomas, ka tie satur antibiotikas. Liels iemesls, kāpēc Pangasija ir tik kaitīga, ir tas, ka tā barojas ar upes atkritumiem. Savvaļā šīm zivīm ir nepieciešams četras reizes ilgāks laiks, lai tās izaugtu līdz gigantiskajam izmēram, kādu nebrīvē esošās zivis sasniedz, ievadot hormonus un antibiotikas.

Tāpat tika atklāts, ka pangasijas gaļa satur augšanas un reproduktīvos hormonus, kurus privātie audzētāji izvairās kā toksiskus un bīstamus. Pangasijas zemās cenas dēļ lielie uzņēmumi, kas pārdod zivis, neinteresējas par to, no kurienes gaļa nāk, tāpēc lielveikalos zivis iepērk par zemām cenām, un lielākā daļa cilvēku pat neapzinās to zemo kvalitāti.

Turklāt šī zivs nesatur omega 3 taukskābes un citas uzturvielas, kas zivīs ir ļoti vērtīgas. Lai cik garšo, nākamreiz, kad domājat, vai tas ir tā vērts, pajautājiet sev, no kurienes patiesībā nāk jūsu iegādātā zivs!