Interesanti

No 1. Marta krasi pieaugs cenas vairākiem produktiem. Uzzini, kuras būs šis preces!

Daudzi to nemaz nezina, bet konkrētām lietām paliks dārgākas cenas un par to jau tika ziņots pirms laba laika, bet tagad ir pienākusi gandrīz tā diena, kad šīs lietas tiešām paliks dārgākas, līdz ar to, pircējiem par šīm konkrētajām precēm nāksies maksāt vairāk, nekā parasti.

Tas viss saistīts ar samērīgo un pakāpenisko akcīzes nodokļa likmju paaugstināšanas politiku. Līdz ar to 2021. gada 1. martā mainās līdzšinējā akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem, kā arī cigaretēm, informējusi Valsts ieņēmumu dienests.

Pie tam saskaņā ar grozījumiem likumā Par akcīzes nodokli 2021. gada pirmajā partā tiek paaugstinātas akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem, kā arī cigaretēm.

Līdz ar to, no pirmā marta mazumtirdzniecības veikalos alkoholisko dzērienu cenas palielināsies. Tāpat jāņem vērā, ka ir iespējama ietekme uz alkoholisko dzērienu cenām mazumtirdzniebā. Līdz ar to palielināsies akcīze un PVN.

Ja runa iet par Alu, tad (0,5% 0,5l) + 0,01 Eiro, ieskaitot PVN. Vīnam (0,75l) + 0,05 Eiro ieskaitot PVN.
Savukārt, ja runa iet par Degvīnu 40% + 0,5l + 0,20 Eiro, ieskaitot PVN.

Tāpat jāņem vērā, ka arī cigaretēm ir gaidāms cenu pieaugms. Iespējamā ietekme uz cigarešu cenām mazumtirdzniecībā (Akcīze un PVN)

Tieši tagad cigaretes, ja paziņa maksā 3,60 eiro, tad pieaugums būs +0,12 Eiro ieskaitot PVN.

Tādējādi, kuri regulāri pērk alkoholu un cigaretes, jārēķinās ar lielākiem naudas izdevumiem un tēriņiem.

Avots