Interesanti

Nupat ticis paziņots par gaidāmo laiku brīvdienās! “Gaidāms, kas tiešām neparasts!”

Ja kopumā atskatāmies uz nedēļas pirmo pusi, tad jāsaka, ka laiks tik tiešām bijis patīkami silts un atvaidzinošs, lai gan nedēļas sākumā bieži vien kur lija un uzsniga pat slapjš sniegs, tomēr nedēļais ejot uz beigām, sagaidāma salīdzinoši nepatīkama prognoze par gaisāmo laiku, jo paliks ne tikai vēsāks, bet arī atkal uznāks mākoņi un sagaidāmas lietavas, tomēr vai šāds laiks turpināsies arī nākamnedēļ?

Ja iesākumā runājam par piektdienu, tad jau konkrētās valsts daļās sals turpinās pamatīgi nokrist ne tikai naktī, bet arī dienas laikā, tā liecina jaunākās prognozes, kuras nav īpaši labvēlīgas. Lielākoties debesis būs salīdzinoši mākoņainas, savukārt vietām valsts centrālajā daļā un Kurzemē brīžiem pat varētu skairoties, tomēr austrumu daļā dzīvojošajiem ir gaidāms, kas atkal neierasts – sagaidāms sīks sniegs, kas var nedaudz pārsteigt, jo pēc tik siltām dienām pēkšņi mūs atkal sagaida nedaudz sniegs un kārtējais sals.

Pavisam līdzīga situācija norisināsies arī šīs nedēļas brīvdienās, līdz ar to uz baigo siltumu un labvēlīgiem laika apstkļiem paļauties nevaram. Kopumā pūtīs salīdzinoši lēns ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš. Minimālā gaisa temperatūra naktī galvenokārt varēs noslīdēt līdz pat -5 grādiem, bet dienas gaitā uzturēsies no aptuveni – 2 līdz +3 grādiem. Tāpat mums neiztikt bez nokrišņiem, kas sagaidāmi daudzviet valsts teritorijas daļā.

Arī Rīgā pārsvarā būs mākoņains laiks ar apmākušām debesīm, lai gan kopmā spēcīgi nokrišņi piektdien nav sagaidāmi. Tāpat pūtīs lēns vējš un gaisa temperatūra piektdien, gan naktī, gan dienā svārstīsies no -1 līdz +1, līdz ar to piektdiena kopumā būs salīdzinoši auksta, līdz ar to arī sestdien un svētdiena laika ziņā gaidāma pavisam līdzīga, tomēr nākamnedēļ laiks arī nav gaidāms no tiem labākajiem.

Nākamā nedēļa iesāksies salīdzinoši auksta un dienas laikā temperatūra svārstīsies ap – 1 līdz 0 vai +1 grādam un tā būs lielāko nedēļas daļu, tāpēc uz vēl patīkamu siltu un saulainu atpūtu nevaram cerēt, tāpēc, ka pavasaris ir tikko iesācies, diemžēl aukstums vēl pamatīgi ņem virsroku, atliek vien gaidīt, kad siltums beidzot būs patstāvīgs.