Interesanti

Par katru pirkumu internetā būs jāizpilda muitas deklarācija un jāsamaksā 21% PVN!

Pavisam drīz tikt pie dažādām sev vajadzīgām lietām no Ķīnas un citām internetveikalos pirktajām lētajām precītēm būs krietni sarežģītāk. Jau no Jūlija sākuma par katru šāda tipa pirkumu vajadzēs aizpildīt muitas deklerāciju un samaksāt 21% pievienotās vērtības nodokli. Pilnīgi tas pats attieksies arī uz visiem pirkumiem, kas būs veikti Krievijā, Amerikā Lielbritānijā un citās pasaules valstīs.

Pats dīvainākais ir tas, ka nodokli nāksies maksāt jau no pirmā centa! Pie tam liela daļa Latvijas iedzīvotāji jau ir pieraduši lētas un ikdienai vajadzīgās lietas pasūtīt internetā. Šādam lēmumam par labu var nosliekties gan preču izvēlei, gan arī dēļ cenas, pie tam interneta iepirkšanās ir vairāk nekā ērta, jo visu vari izdarīt neizejot no mājām.

Tādējādi ierastās lietas kā mobilos vāciņus, matu gumijas, dažādus sadzīves piederumus un citus sīkumus, kas cilvēkiem ikdienā nepieciešams, drīz Latvijā nāksies maksāt nodokli un aizpildīt muitas deklerāciju par katru šo mazo lietiņu, kas tiek pasūtīta.

Eiropas Savienība gan tomēr ir nākusi pie galvenā slēdziena, ka par šiem iepirkšanās priekiem preču galvenajiem saņēmējiem savas valsts budžetā tik tiešām jāsamaksā nodokļi no preces, kura vērtība sākas ar vienu centu, tātad no jebkuras preces, kuru Jūs pasūtīsiet.

Pie tam jāņem vērā, ka par katru šāda tipa sūtījumu neatkarīgi no tā vai prece ir lēta vai dārga, tiks prasīts iesniegt arī muitas obligāto deklerāciju. Pie tam tagad muitas deklarācijas būs jāiesniedz par pilnīgi visām precēm, kas ar pasta var kurjerpasta starpniecību tiks saņemtas pat arī kā dāvanas.

Ja konkrētā komercpasūtījuma vērtība būs līdz 150 Eiro, tad par to Latvija budžetā nāksies masāt 21% PVN, bet jau par dārgakām precēm arī ievedmuitas nodoklis atbilstoši preces kodam un konkrēti noteiktajai nodokļa likmēm. Tieši tāpat noteiktajām preču grupām tiks piemērots akcīzes nodoklis.

Tās preces, kuras tiks saņemtas kā dāvanas, ar PVN tiks apliktas tad, ja to vērtība pārsniegs 45 Eiro robežu, bet par 150 Eiro dārgakām dāvanām tiks piemērots arī obligātais ievedmuitas nodoklis.

Patreiz Valsts ieņēmumu dienests dienā saņem jau ap 500 līdz 700 muitas deklerāciju no privātpersonām, kas veikušas dažādus iepirkumus internetā. Taču VID jau norāda, ka pēc 1. Jūlija, kad muitotas tiks preces no pirmā centa, iesniegto deklarāciju skaits dienā visticamāk augsts pat 50 reizes.

Avots