Interesanti

Sinoptiķi brīdina par pašu aukstāko un garāko aukstuma vilni, kāds vēl nav bijis!

Mums pašlaik priekšā ir pats garākais aukstuma periods un vilnis šajā ziemā, ziņojis LTV laika ziņu galvenais redaktors Toms Bricis. Lieki piebilst arī to, ka jau tagad ziema ir krietni aukstāka nekā tā bija pagājušajā gadā un šogad iespējams tiks pārspēti vēl pavisam citi aukstuma rekordi.

Kā norādījis pats Toms Bricis, tad jau brīvdienu naktīs gaisa temperatūra daudzviet Latvijā var noslīdēt jau atkal zem -20 grādiem, savukārt nākamnedēļ dažas naktis grasās būs vēl krietni aukstākas.

Ja par piemēru ņemam pēdējās Latvijas ziemas, tad šī gada ziema tik tiešām kārtīgi pārspēs visas iepriekšējās, jo tieši pagājušās ziemas bija salīdzinoši siltas, bet ja ņemam par piemēru tikai pagājušā gada ziemu, tad to par ziemu būtu grūti nosaukt.

Tieši lielo aukstuma periodu Latvijā var nosaukt tieši tad, kad gaisa temperatūra lielākajā daļā Latvijas stabili noslīd zem -10 grādiem pēc celsija un tieši tāds patstāvīgais posms drīzumā sāksies un temperatūra tikai turpinās slīdēt uz leju.

Konkrētais aukstuma vilnis ir priekšā, kas ilgs aptuveni 11 līdz pat 13 dienām, Tas ilgs pēc mērenas līknes, bet brīžiem barga sala periods Latvijā nav bijis teju trīs gadus.

Lieki piebilst arī to, ka janvārī piedzīvotajā salā perioda ilgums bija tieši septiņas dienas, taču tagad šis laika periods noteikti tiks pārspēts, par to mēs varam būs droši. Būs ne tikai ievērojami aukstāms, bet arī daudz sniegotāks, līdz ar to, šī uzskatāma par spēcīgu ziemu.

Dēļ lielā sala pamatīgi uzsals lielās ledus un sniega kārtas, līdz ar to nākot uz pavasari varam sagaidīt kārtīgus plūdus un palu draudus.

Lai arī aukstums un ziema vēl uzturēsies ievērojamu laiku, mums garām jau ir paspējuši paiet trīs tumšākie ziemas mēneši. Ar katru nākamo dienu, dienas garums paliek aizvien garāks, līdz ar to aizvien vēlāk paliek tumšs. Vēl tikai nedaudz un aptuveni pēc mēneša tumšs sāks palikt tikai ap pulksten 18:00, līdz ar to, varam gaidīt pavasari un garās dienas.

Avots