Interesanti

No rītdienas dzīve mainīsies pilnībā! Tiks ieviesta obligātā Komandantstunda un pagarināta Ārkārtējā Situācija

Valdības un Krīzes vadības komitejas kopīgā sanāksme nolēma valstī noteikt – Rīt, 30. decembrī –  komandanta stundu, kā arī tiks pagarināta ārkārtējās situācijas stāvoklis, kas ir slikta ziņa daudziem cilvēkiem.

Pēc premjerministra Krišjāņa ​​Kariņa (JV) teiktā, pēdējās 7 dienās no Covid-19 miruši vidēji 17 cilvēki, kas nozīmē, ka situācija valstī nav uzlabojusies, līdz ar to jāsāk daudz nopietnāk domāt, kā situācija steigšus uzlabot un nepieļaut, lai situācija nepasliktinās vēl vairāk.

Ministri nolēma noteikt komandantstundas no 30. līdz 4. janvārim, kā arī  no 8. līdz 9. janvārim. komandantstunda būs no pulksten 5:00 līdz 22:00. Cilvēki, kuriem šajā periodā jāstrādā, varēs brīvi pārvietoties, bet pārējiem jādzīvo un jāatrodas tikai dzīvesvietā. Un tas ir obligāti jāievēro ikvienam.

Mēs ieviesīsim tā saukto “svētku ģimenes brīvdienu”, “sacīja Kariņš. Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) norādīja, ka vairāk nekā 1000 cilvēku Latvijas slimnīcās cīnās par veselību un dzīvību. Veselības ministre sacīja: “Ārsti ir uz izsīkuma robežas.

“Lai fundamentāli novērstu radinieku un draugu kārdinājumu sagaidīt Jauno gadu, šie pamatnoteikumi ir ieviesti un tos obligāti arī būs jāievēro, lai esošo situāciju varētu vērst par labu.”

Ārkārtas situācija tiks pagarināta arī līdz 7. februārim. Kariņš piebilda, ka dienā, kad stājas spēkā komandanta stunda, veikala darba laiks tiks samazināts līdz 21, lai gan pircēji, gan veikala darbinieki varētu doties mājās līdz 22.

Darba laika ierobežojumi attieksies arī uz sabiedriskām ēdināšanas iestādēm, un ēdieni un dzērieni joprojām būs pieejami tikai līdzņemšanai.

Premjers arī atzina, ka tiks rīkota “brīvdienu mājupsēde”, lai vēl vairāk samazinātu cilvēku saskarsmes iespējas, kas, pēc viņa skaidrojuma, atšķiras no termina “komandanta stunda”.

Latvijas Televīzija zina, ka pēdējo reizi komandanta stunda, mierīgos apstākļos Latvijā notika pagājušajā gadsimtā, 1934. gada maijā, pēc Kārļa Ulmaņa apvērsuma.

Ministru kabinets un Eksperti turpina smagi strādāt, lai vienotos par skaidrām normatīvām detaļām. Nākamā kopīgā Ministru kabineta un Krīzes vadības komitejas sēde paredzēta trešdien, 30. decembrī.

Kā mēs visi zinām, šodien valdība un Krīzes vadības komiteja rīkoja regulāru kopīgu sanāksmi, lai pārrunātu pašreizējo epidēmijas situāciju valstī. Arī nolēma pastiprināt ierobežojošos pasākumus.

Avots