Interesanti

Sinoptiķi nāk klajā ar prognozēm par to, kāds Latvijā varētu iesākties pavasaris – Būs nepatīkami pārsteigumi!

Tuvākajā laikā un it īpaši arī vēl marta sākumā Ziemeļeiropā pavisam noteikti varētu saglabāties liela ciklonu aktivitāte, kas atkal nozīmēs to, ka varēsim sagaidīt stiprus vējus, brāzmainus vējus, kā arī salīdzinoši biežus nokrišņus, tā pašlaik liecina jaunākās ilgtermiņa prognozes, kuras par februāri ir bijušas ļoti precīzas, tāpēc jāatzīt, ka pavisam līdzīgs sagaidāms arī marts, tikai, protams, ar dažām atkāpēm.

Līdzīgi kā pēdējās nedēļās, Dānijas Meteoroloģijas institūts prognozē, ka februārī un martā Eiropas dienvidrietumos gaidāms anticiklons, kuram Ziemeļeiropu šķērsos Atlantijas ciklons. Konkrētie cikloni no rietumiem atnesīs relatīvi siltu un ļoti mitru gaisu, līdz ar to temperatūra vienalga būs gaidāma vidēji augstāka par normu. Martā noteikti varēsim sagaidīt biežas lietas un arī spēcīgais vējš varēs atkal pāraugt vētrās, kuras februārī bija jau gana daudz, tomēr izskatās, ka ar to visu vēl nemaz nav gana. Tomēr, kāds īsti varētu būs pavasaris un cik drīz beidzot mēs varēsim sagaidīt tiešām patīkami siltu laiku?

Aizejoši cikloni īslaicīgi atnesīs vēsāku gaisu no Arktikas , iespējams arī spēcīgāku anticiklonu periodi un izturīgākas sals. Saskaņā ar Dānijas Meteoroloģijas institūta laika prognozi aprīlī palielināsies gaisa plūsmas iespējamība no ziemeļiem, tāpēc pavasara trešais mēnesis var būt sausāks un vēsāks nekā parasti. Arī Amerikas Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes mājaslapā acīmredzamā informācija norāda, ka ilgtermiņā prognozes vēsta par to, ka marts Baltijas valstīs, kā arī Skandināvijā gaidāms pat par trim grādiem siltāks par ierasto normu.

Tāpat tiekot prognozēts, ka būs krietni lielāks nokrišņu daudzums, nekā pavasarī ierasts, līdz ar to šo pavasari noteikti varēsim sagaidīt daudz, daudz lietaināku un slapjāku, nekā ierasts. Pārejie mēneši līdz jūlijam arī tiek prognozēti krietni siltiāki par normu, kas liek aizdomāties vai tiešām pie vainas nav globālā sasilšana, kas katru gadu strauji paceļ vidējās temperatūras līmeņus.

Ņemot vērā, kādi Latvijā parasti ir rudeņi, tad šoreiz varam diezgan droši teikt, ka lielais slapjums un dubļi būs garantēti un visticamākvēl lielākā līmenī, nekā parasti, tāpēc laicīgi jāgatavo pamatīgus zābakus, kurus nebūs žēl sasērēt.

Avots